Véglegesedett az eddig béta verzióban elérhető androidos alkalmazása a Symantec biztonsági cégnek. Az ingyenes változat is komoly segítség lehet.
Az okostelefonok egyre gyakrabban válnak célpontjaivá olyan rosszindulatú kódoknak és megoldásoknak, amelyek néhány évvel ezelőtt csak a személyi számítógépekre jelentettek veszélyt. Ezért jöhet jól a Symantec alkalmazása, amely többszörös védelmet ígér a használóknak.

A korábban béta verzióban elérhető app néhány napja váltott végleges verzióra. Az Android Marketről ingyenesen letölthető program rendszeresen frissíti magát, így naprakész fegyver lehet a vírusok és egyéb kártékony kódok ellen.

Károkozóknak kívül tágasabb Az ingyenes változatban a malware-eket automatikusan és kézi indítással is felkutathatjuk telefonunkon. A keresés kiterjedhet az SD-kártyán tárolt tartalomra is. Az alkalmazás természetesen szintén ellenőrzi az éppen letöltött programokat, és jelez, ha fertőzött állományt észlel. További hasznos funkció lehet a lopás esetén bevethető blokkolás, amit egy sms-ben elköldött kóddal tudunk életbe léptetni.

A Norton Mobile Security éves előfizetés keretében prémium szolgáltatást is nyújt. Az erre előfizető felhasználók az ingyenes funkciók mellett többek között távoli elérést kapnak a telefonjukhoz, amivel akár a tartalom törlése is megoldható. Hasonló módon letiltható a készülék SD-kártyájának elérése, illetőleg meghatározhatunk számokat, ahonnan sem hívást, sem sms-t nem kívánunk fogadni.

Voltak már gondok Az applikáció azért is fontos, mert az Androiddal idén már történtek olyan kellemetlen esetek, amikor kártékony programokat lehetett letölteni az alkalmazásboltból. Ezeket aztán kénytelen volt a Google távoli törléssel eltüntetni az azokat letöltő felhasználók telefonjairól.

Zsebre vágott életveszély: a mobil biztonsági kockázatai
A Google távolról törli a kártékony Android appokat

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.