Sajtóértesülések szerint az elmúlt évben többször is hackerek törtek be a NASDAQ belső hálózatára. Az üzemeltetők szerint nem történt kár, és a felhasználók adatai sem kerültek rossz kezekbe.
Hirdetés
 
Nem először válik hackerek célpontjává a New York-i tőzsde rendszere. Az elmúlt év során is több sikeres betörés történt, amelyeket azonban eddig megpróbáltak eltitkolni. A nyilvánosságra került esetekkel kapcsolatban a NASDAQ azzal védekezik, hogy bár a kiberbűnözők bejutottak a belső hálózatba, semmilyen komolyabb célt nem értek vele.

Információra vadásztak A The Associated Press információi szerint a hackerek célpontja a Directors Desk nevű belső szoftver volt: egy online kommunikációs és csoportmunka megoldás, melynek segítségével a tőzsdén lévő vállalatok bizalmas dokumentumait, többek között az igazgatótanácsi ülések jegyzőkönyveit is kezelik.

A NASDAQ hivatalosan egészen a február 6-i hétvégéig titokban tudta tartani az ügyet, mivel tartottak attól, hogy a tőzsdén lévő vállalatok között pánik törne ki annak hallatán, hogy a rendszer nem biztonságos. A The Wall Street Journal azonban megjelentette az elmúlt év betöréseiről szóló információkat, melyre az üzemeltetők már kénytelenek voltak hivatalosan is válaszolni.

Ezek lesznek a kiberbűnözők célpontjai 2011-ben
IT-határőrséget fejlesztene a NATO és az EU

A rövid sajtóközleményben elismerik, hogy a rosszindulatú támadások többször is sikerrel jártak, de csak abban a tekintetben, hogy áttörték a hálózatot védő tűzfalakat és egyéb védelmi rendszereket. Állításuk szerint azért sem hozták nyilvánosságra az eseteket, mert a belső biztonsági szabályzatoknak köszönhetően semmilyen adat nem került a behatolók kezébe, és az ügy megszellőztetése éppen a további próbálkozásokra sarkallná a kiberbűnözőket. Időközben az FBI bevonásával vizsgálják az eseteket, és az ezek alapján szerzett tapasztalatokat felhasználva megerősítik a hálózat védelmi rendszereit.

Felvásárlással erősítheti eszközgyártói ambícióit az OpenAI

A pletykák szerint küszöbön áll Jony Ive és Sam Altman közös startupjának megvásárlása, amivel sokkal könnyebbé válhat a ChatGPT fejlesztőjének régóta emlegetett hardveres bővülése.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.