Sajtóértesülések szerint az elmúlt évben többször is hackerek törtek be a NASDAQ belső hálózatára. Az üzemeltetők szerint nem történt kár, és a felhasználók adatai sem kerültek rossz kezekbe.
Nem először válik hackerek célpontjává a New York-i tőzsde rendszere. Az elmúlt év során is több sikeres betörés történt, amelyeket azonban eddig megpróbáltak eltitkolni. A nyilvánosságra került esetekkel kapcsolatban a NASDAQ azzal védekezik, hogy bár a kiberbűnözők bejutottak a belső hálózatba, semmilyen komolyabb célt nem értek vele.
Információra vadásztak ■ A The Associated Press információi szerint a hackerek célpontja a Directors Desk nevű belső szoftver volt: egy online kommunikációs és csoportmunka megoldás, melynek segítségével a tőzsdén lévő vállalatok bizalmas dokumentumait, többek között az igazgatótanácsi ülések jegyzőkönyveit is kezelik.
A NASDAQ hivatalosan egészen a február 6-i hétvégéig titokban tudta tartani az ügyet, mivel tartottak attól, hogy a tőzsdén lévő vállalatok között pánik törne ki annak hallatán, hogy a rendszer nem biztonságos. A The Wall Street Journal azonban megjelentette az elmúlt év betöréseiről szóló információkat, melyre az üzemeltetők már kénytelenek voltak hivatalosan is válaszolni.
A rövid sajtóközleményben elismerik, hogy a rosszindulatú támadások többször is sikerrel jártak, de csak abban a tekintetben, hogy áttörték a hálózatot védő tűzfalakat és egyéb védelmi rendszereket. Állításuk szerint azért sem hozták nyilvánosságra az eseteket, mert a belső biztonsági szabályzatoknak köszönhetően semmilyen adat nem került a behatolók kezébe, és az ügy megszellőztetése éppen a további próbálkozásokra sarkallná a kiberbűnözőket. Időközben az FBI bevonásával vizsgálják az eseteket, és az ezek alapján szerzett tapasztalatokat felhasználva megerősítik a hálózat védelmi rendszereit.