Összefoglaltuk, hogy az egyre merészebb hackercsoportok merre garázdálkodtak az elmúlt 30 nap alatt. Az Anonymous legújabb áldozata egy katonai beszállító cég, amelytől 90 ezer email címet és jelszót szereztek meg.
A Booz Allen Hamilton tanácsadó cég szerveréről hétfőn emelték el az amerikai főparancsnokság, a légierő és a haditengerészet, illetve más beszállítók email címeit és titkosított jelszavait. A támadást az elhíresült Anonymous hackercsoport vállalta magára, amely közleményben tudatta: a szerveren gyakorlatilag nem működött semmilyen biztonsági megoldás, az adatok védelméről pedig az elavultnak tartott MD5 algoritmus gondoskodott. A hackerek egyebek mellett letöröltek 4 gigabájtnyi forráskódot, amelyet "jelentéktelennek" neveznek, illetve megszereztek egy marék bizalmas adatot kormányügynökségekről és magánvállalatokról. A kiberbiztonsági szolgáltatásokat is nyújtó Booz Allen Hamilton nem kommentálta az esetet.
Az Anonymous közleménye egy gúnyos számlát is tartalmaz a tavaly 3,7 milliárd dolláros kormányzati megrendelést besöprő cég rendszerének auditálásról. A négy munkaóráról kiállított 310 dolláros számlán ingyenes tételek is szerepelnek, például a "Média és sajtó" vagy a "Titkosítás feltörése" címszó alatt.
Kiberhadjárat ■ A hackerek kétes megfigyelési technikákkal, lehallgatással és korrupcióval vádolják a tanácsadó céget. A támadás a nemrég bejelentett Anty-Security (AntiSec) kezdeményezés része volt, amelyet az Anonymous hívott életre, hadat üzenve a kormányzatoknak, bankoknak és nagyvállalatoknak. Az akcióhoz időközben csatlakozott a LulzSec nevű hackercsoport is, amely az utóbbi időben öncélú garázdálkodásával hívta fel magára a figyelmet, és egyes források szerint az Anonymous tagjainak "szabadidős tevékenysége" volt.
A hackerek május eleje óta egyre gyakrabban hajtanak végre hasonló támadásokat, amelyeknek olyan szervezetek is áldozatul estek már, mint a
Sony, az
EMC (RSA), a
Valutaalap, a CIA és közvetve az FBI. Az összes incidens felsorolása lehetetlen feladat volna, de az alábbiakban megkíséreltük összegyűjteni, hogy az elmúlt 30 napban mi fűződött az AntiSec ötletgazdáinak nevéhez. A hackercsoportok felépítéséről és működéséről
itt található egy szemléletes "családfa".