Február legvégén a Google több mint ötven alkalmazást távolított el az Android Marketről, mivel ezek kártékonynak és veszélyesnek bizonyultak. Most a védekezés második fázisa is elindult, az appokat távolról törlik a felhasználók telefonjairól.
A "bűnösnek talált Android alkalmazások" olyan malware-eket tartalmaztak, amelyek lehetővé teszik jogosulatlanok számára a telefon irányításának átvételét és a felhasználó minden adatának megszerzését. Bár a Google első körben
törölte az appokat az Android Marketről, kérdéses volt, mi lesz azon felhasználók sorsa, akik már letöltötték a gonoszságokat.
Indul a távgyógyítás ■ A Google végül közleményben jelezte, hogy segítenek azokon a felhasználókon is, akiknek már ott figyel valamelyik kártékony alkalmazás a telefonján. A legfrissebb statisztikák alapján mindenképpen ötvenezernél is több alkalommal töltötték le ezeket, így a Google beindította a "távoli alkalmazás-eltávolító funkciót", amelynek segítségével úgy tudja törölni az érintett appokat, hogy a felhasználóknak ehhez nem kell semmit tenniük.
Azok számára, akiknek a telefonjait már el is kezdték támadni az appokon keresztül, egy Android Market biztonsági frissítés jelenthet gyógyírt. Erről minden érintett felhasználó e-mailben is értesítést kap, valamint a telefonokon is megjelenik egy üzenet arról, hogy az Android Market Security Tool March 2011 nevű frissítés automatikusan telepítődött.
Per-verzió ■ A Google közleménye szerint a rosszindulatú programocskákat csak a 2.2.1-es verziójúnál régebbi Androidot futtató készülékeken tudják valóban kihasználni a készítőik, ám sajnos jelenleg még az androidos telefonok túlnyomó többsége ilyen. Ez mindenesetre egy újabb fegyvertény lesz abban a csatában, amelyet a Google a hardvergyártókkal vív annak érdekében, hogy a lehető legszorosabb határidővel tegyék elérhetővé a legfrissebb Android verziókat a készülékekre.
A felhasználókat is figyelmezteti ugyanez a közlemény arra, hogy tájékozódjanak, mielőtt felelőtlenül letöltögetnek bármit: a mostani alkalmazások nagy része ugyanis azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy fizetős "sláger-appok" kalóz változataként, ingyenes ám teljes funkcionalitású alternatívájaként szerepelt.