Az immár rendszeresen megtartott Pwn2Own hackerversenyen tavaly minden böngészőt feltörtek a résztvevők, egyedül a Google Chrome maradt érintetlen. Idén ezért a verseny szervezői be sem akarták rakni a célpontok közé, de a Google egy talicska pénz felajánlásával bevásárolta magát.

A tavalyi CanSecWest adatbiztonsági konferencia keretében lebonyolított Pwn2Own hackerversenyen a böngészők sebezhetőségeit kellett kihasználnia az informatikai betörőknek. Már az első nap sikerült minden célpontot levadászni, kivéve a Google Chrome-ot. Ez a kétnapos rendezvény másnapján sem történt meg, így a Chrome „érintetlenül távozott” az eseményről.

Nem volt egy legény se a gáton Hogy mennyire tartották reálisnak a Google programjának feltörését a hackerek, azt jól mutatja, hogy egyetlen vállalkozó sem akadt, aki csak nekiült volna. Pedig a sikeres törésért felajánlott 10 ezer dollár önmagában elég motiváció lehetett, nem is beszélve az ezzel járó szakmai hírnévről.

A fentiekből kiindulva az idei esemény szervezői fel sem akarták venni az étlapra a Chrome-ot, ám a Google gyorsan és határozottan lépett. Jelezték, komoly összeget hajlandóak felajánlani azoknak, akik sikeresen áttörik a rendszer védelmi falait.

Dolláreső Az első nap 20 ezer dollár várja gazdáját. Ezt az összeget az a hacker kapja meg, aki sikeresen feltöri a Chrome-ot. A második és harmadik nap pedig további 20 ezer dollárt osztanak szét azok között, akik a kernel, az eszközmeghajtók vagy például a rendszerkönyvtárak biztonsági hibáira tudnak rámutatni.

A hekkerversenyen csak a Chrome maradt állva
Hackerek feltörték a New York-i tőzsdét

Nyilván a Google-nél magabiztosak, és úgy gondolják, hogy a pénzeszsákot a rendezvény végén haza is vihetik, miközben komoly médiavisszhangot keltettek. Március közepén elválik, ezúttal bejön-e a számításuk.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.