Ha valaki szeretne ingyen a világ legjobb (etikus) hackerévé válni, máris beadhatja pályázatát: a szervezők olyan új ötleteket keresnek, amelyeket később akár oktatni is lehetne.
A világon csupán néhány kiemelt helyen, köztük hazánkban indul először idén márciusban az amerikai hadseregben is oktatott etikus hacker képzés új verziója. A különleges esemény apropóján a hazai informatikai oktatóközpontok összefogásával nemzetközi ösztöndíjban részesülhet egy tehetséges fiatal magyar etikus hacker.
Hackerközpont lehetünk ■ Kiemelt lehetőséghez jut Magyarország a hivatalos
Certified Ethical Hacker (CEH) képzés területén. A pozitív megkülönböztetést annak köszönhetjük, hogy az informatikai biztonsági képzések terén olyan fejlett európai országokkal is felvesszük a versenyt, mint például Hollandia. A nemzetközi etikus hacker képzést jegyző EC-Council az ország jelentős létszámú, jól felkészült szakemberállományát figyelembe véve döntött úgy, hogy a megújult képzés világpremierjének egyik kiemelt helyszíne Budapest, illetve a kizárólagos képviseleti jogokat 2009-ben megszerző NetAcademia Oktatóközpont legyen.
Az etikus hacker az a jófiú, aki a rosszfiúk módszerével dolgozik
Az Ethical Hacking oktatóközpontok, a NetAcademia, a Számalk és az IQSOFT
közös ösztöndíjpályázatot hirdetnek. A cél egy tehetséges fiatal felkarolása, és elindítása az etikus hekker pályán, akár nemzetközi szinten is.
Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont vezetője szerint azokat a fiatalokat keresik, akik az IT-biztonság területén fel tudnak mutatni olyan félkész vagy kész eredményt, találmányt vagy eddig ismeretlen módszert, amely nemzetközi érdeklődésre is számot tarthat.
Go Pro ■ "Az egymillió forint értékű ösztöndíj célja, hogy nemzetközi ismertséghez, és ezzel kiugrási lehetőséghez juttasson egy tehetséges biztonsági szakembert. A díjazott számára nem csupán a Certified Ethical Hacker minősítés megszerzése, hanem a nemzetközi bemutatkozás is lehetővé válik" – mondta
Simon Ferenc, a Számalk Zrt. IT oktatási termékmenedzsere.
Az informatikai oktatóközpontok az ösztöndíjpályázaton olyan egyedi, újdonságnak számító biztonsági problémák felfedezésére biztatják a résztvevőket, melyet a Miamiban megrendezésre kerülő rangos Hacker Halted konferencián is bemutathatnak a nagyvilág számára – hasonlóan a 29 éves
Barta Csaba 2010-es, nagy visszhangot kiváltó rootkit-bejelentéséhez.
A NetAcademia oktatója, Barta Csaba nemrég olyan biztonsági rés kiaknázására mutatott valós példát, melyre eddig csak elméleti lehetőségként tekintettek a szakmában. A biztonsági rés leírása a számítógépes bűnözők elleni harc világszerte oktatott tananyagába is bekerült. "A kártékony kód hatékonyságát jól mutatja, hogy a tesztek során a vírusirtó programok sem fedezték fel. Ráadásul a legújabb operációs rendszerek, így a Windows 7 és a Windows Server 2008 legfrissebb, naprakész verziói alatt is fut" - kommentálta a szakember.