A phising, azaz az adathalászat egyre komolyabb károkat okoz. A vállalatok megelégelték, hogy nevükkel visszaélve jogosulatlanul szereznek meg adatokat a bűnözők.
Többek között a Google, a Microsoft, a Facebook, a PayPal, a Yahoo és az AOL is a nevét adta ahhoz a szövetséghez, amely az elektronikus bűnözés jelenleg egyik "legkedveltebb" ágát, az adathalászatot próbálja visszaszorítani.


Impresszív lista...

Hivatalosnak látszó tárgy  Az angol terminológiával phisingnek nevezett trükk lényege, hogy a rosszindulatú adatgyűjtők ismert cégek olyan levéllel keresik meg az internetezőket, amelyen a logó, a betűtípus és a szöveg szerkesztési gyakorlata is olyan, mintha valóban egy ismert vállalattól, például egy pénzintézettől érkezett volna a levél. A gyakorlatlan felhasználók nem mindig tudják kiszúrni, hogy például a feladó emailcíme nem egészen stimmel a velük kapcsolatban álló bankkal, és esetleg elővigyázatlanul megadják a kért adatokat, mondjuk bankszámlaszámot és egyéb kényes információkat. Ilyesmire egyébként hazánkban is számos alkalommal volt már példa.

A grandiózus szövetség ennek a gyakorlatnak próbál gátat vetni azzal, hogy létrehozta a DMARC-ot, amely egyfajta szabványként hitelesíti a fiókunkba érkezett levelet. Ennek segítéségvel ellenőrizhető lesz, hogy a feladó valóban az, akinek mondja magát.

A DMARC implementálása minden vállalat részére adott, az alapítók kifejezetten szándéka, hogy széles körű elterjedésével egy olyan egységes eljárást használjon minden érdekelt fél, amely könnyebbé teszi a harcot az emberek személyes adatait illegálisan megszerezni igyekvők ellen.

Támadnak a Google+-nak álcázott adathalászok
Adathalászok próbálták becsapni a CIB Bank ügyfeleit

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.