Hogy mennyire gyakori a honlapok ellen intézett támadás, azt jól példázza az Alkotmánybíróság oldalának vasárnapi feltörése is. Ennek ellenére ezek az incidensek csak a jéghegy csúcsának tekinthetők, mivel az informatikai bűnözésben sokkal gyakoribb és a hackerek szempontjából hasznosabb, ha a cégek, szervezetek adatbázisához tudnak hozzáférni, és onnan bizalmas adatokat eltulajdonítani.
Célkeresztben az adatbázisok ■ Ezt a tendenciát erősítették meg a Noreg éves sajtótájékoztatóján elhangzottak is, ahol az üzletbiztonsági technológiákat fejlesztő és szolgáltató cég ügyvezetője elmondta, az adatok 75 százalékát adatbázisokból lopják el, és ez az arány folyamatosan nő. Kőrös Zsolt példaként említette a tavaly karácsony előtti kellemetlen esetet, amikor hazai bankártyahasználók adataihoz fértek hozzá illetéktelenek.
Nehezíti a védelmet, hogy a nagyvállalatok gyakran többféle alkalmazást használnak, ezért nem egyszerű hatékonyan védeni az adatbázisokat. Lehetőséget ad a lopásra az is, hogy a cégek sokszor megfeledkeznek a belső visszaélésekkel szembeni védelemről.
Mobilizált problémák ■ Biztonságtechnikai oldalon a másik problémát jelenleg az jelenti, hogy a vállalatok nehezen tudnak a mobil eszközök dinamikus terjedésével lépést tartani. Itt is igaz, hogy az üzleti biztonságra a legnagyobb veszélyt még mindig saját munkatársaik jelentik.
A Noreg szerint a vállalatoknak a mobil eszközök védelmét épp ezért központilag kell menedzselniük, és erre a célra legalább ugyanakkora hatékonyságú rendszert kell kiépíteniük, mint évekkel ezelőtt az asztali számítógépek, majd később a notebookok esetében. A helyzetet tovább nehezíti, hogy egy olyan megoldásra van szükség, amely nem csökkenti a felhasználói élményt, illetve használatával nem kell kompromisszumot kötni a vállalati biztonság és a compliance kötelezettségek terén sem.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak