A népszerű cloud-adattároló és -szinkronizáló megoldás mostanában egy kicsit veszíthet a népszerűségéből – legalábbis azok szemében, akiket levélszeméttel támadott le egy hacker a Dropbox nevében.
A hackerek, adatgyűjtők és levélszemét-gyárosok folyamatosan keresik az új lehetőségeket arra, hogy felhasználók emailcímeit vagy egyéb adatait begyűjthessék. A hagyományos célpontok, tehát az email- és internetszolgáltatók, vagy más webes regisztrációhoz kötött szolgáltatások megcélzása után mostanában kerülnek képbe a felhő alapú megoldásokat nyújtó cégek, akik közül a népszerűbbek már jelentős felhasználói bázist tudhatnak magukénak.





A népszerű felhőtárhely, a Dropbox sem úszta meg a támadást: bejelentésük szerint felhasználóik egy részének adatai szivárogtak ki és kerültek illetéktelen kezekbe. A támadó egy Dropbox-alkalmazott jelszavát szerezte meg, majd az illető saját cloud-tárhelyére belépve ellopott egy maréknyit a Dropbox-fiókokhoz kapcsolódó emailcímekből.

Levélszemét hull a felhőből  A betörés szerencsére félsikernek bizonyult, mivel a hacker a címeken kívül nem szerzett meg semmilyen egyéb adatot, például a Dropbox-fiókok jelszavait sem, amellyel a felhasználók tárhelyeire is bejuthatott volna, szabadon garázdálkodva a feltöltött és szinkronizált fájlok között. Az ellopott adatok azonban arra jók voltak, hogy az elmúlt hetekben levélszemét-áradat zúduljon a pórul járt felhasználók postaládáiba.

A cégek saját dolgozóiktól féltik leginkább az adataikat
A Yahoo-tól is kikerült félmillió jelszó
A LinkedIn már sózza a jelszavakat


A Dropbox hivatalos blogján máris elnézést kértek minden érintettől a kellemetlenségekért, és gyors biztonsági fejlesztéseket ígértek. Ezek közé tartozik a kétszeres autentikáció lehetősége (ekkor a jelszó mellett egy ideiglenes, például SMS-ben kiküldött másodlagos kód megadása után férhetünk az adatainkhoz), de életbe léptetnek olyan automata észlelőrendszert is, amely képes kiszűrni gyanús hozzáférési kísérleteket.

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.