Egy magyar csapat második helyezést ért el a CyberLympics világverseny európai fordulójában, és ezzel kivívta a döntőben való részvétel jogát.

A hatfős hazai csapat szoros versenyben szerzett ezüstérmet a hétvégén, a Hacktivity konferencia keretében megrendezett CyberLympics világverseny európai döntőjén. A világ első, az ENSZ kiberbiztonsági szervezete (IMPACT) által támogatott nemzetközi etikus hack bajnoksága kétfordulós, most régiós döntők zajlanak világszerte, ahonnan az első két csapat jut tovább az Egyesült Államokban 2012-ben megrendezendő világdöntőre-

A versenyt azzal a céllal hívta életre az EC-Council, hogy világszerte növelje az információbiztonsági tudatosságot, és segítse az etikus hackerek elfogadottságát. A szervezők azt sem titkolták, hogy nem utolsó szempont az sem, hogy a kihívások során új tehetségek felfedezésére és új módszerek kidolgozására is alkalom nyílik.

Támadás és védekezés A verseny során hét órán át folyamatosan küzdenek egymás ellen a csapatok. Mindenkinek vannak gépei, amelyeket meg kell védeni a külső támadásoktól, emellett a mások által védett gépeket kell minél hatékonyabban támadni. Kiegészítő feladatként adott 4-5 lakat is, amelyeket kulcs nélkül kell kinyitni (lockpicking). Pontot három dologgal lehet szerezni: szerverek feltörésével, a védett szerverek rendelkezésre állásának biztosításával és a lakatok kinyitásával.

A küzdelmet a holland Deloitte csapata nyerte. A második helyen végzett hatfős magyar csapatból öten a kancellar.hu információbiztonsági szakemberei, a hatodik fő pedig egy lockpicking szakértő volt.

Itthon még gyenge lábakon áll a céges mobilbiztonság
Mindenki sebezhető: a legnagyobb hackelések: 1. rész - 2. rész

Diákolimpia Hasonló témájú, ám kisebb merítésű versenyt kezdeményeztek nemrég a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen is. A hallgatók körében tehetségkutató megmérettetést rendeznek az etikus hacking témájában.

A verseny november közepén, több forduló lebonyolítása után ér véget. A szervezők szerint ez jó alkalom, hogy a hallgatók bebizonyítsák, hogy nemcsak elméleti szinten ismerik és értik a biztonsági problémákat és védelmi megoldásokat, de azokat kreatívan, gyorsan és hatékonyan alkalmazni is tudják gyakorlati problémák megoldására.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.