A Noreg sikeres évet zárt, ami azt is jelzi, hogy az üzletbiztonsági technológiák és szolgáltatások jelentősége a válság ellenére is egyre növekszik a hazai cégek és szervezetek működésében.
Hirdetés
 

Habár az IDC Magyarország előzetes adatai szerint a magyar informatikai piac 2009-ben 11 százalékos csökkenéssel zárt, vannak olyan területek, amelyek a nehéz körülmények között is képesek voltak fejlődni. Azzal, hogy a Noreg Kft. 10 százalékkal még növelni is tudta adózás utáni eredményét a 2008-as számokhoz képest, egyértelmű, hogy egyre keresettebbek a vállalati biztonsági megoldások és az elektronikus számlázással, azonosítással kapcsolatos szolgáltatások. A Montana-csoport tagjaként működő cég szakértői meg is fogalmazták a szerintük legaktuálisabb biztonsági veszélyeket.

Minden veszélyben van | A trendek azt mutatják, hogy az egyik legdinamikusabban fejlődő terület a mobil eszközök piaca. Ebbe egyrészt a noteszgépek, netbookok tartoznak, másrészt a vállalatoknál is egyre nagyobb szerephez jutó okostelefonok. Ezeken is egyre több olyan bizalmas adat található, amelynek titkosítása kiemelten fontos. Így ezen eszközök elvesztése vagy eltulajdonítása esetén illetéktelen kezekbe csupán a "vas" kerülhet, az adatok nem. A szélessávú szolgáltatások elterjedése pedig az internetes veszélyforrások hadszínterét szélesíti ki, ezért ezen a téren is komoly biztonsági megerősítésekre van szükség.

A felhőalapú szolgáltatások és a virtualizáció szintén új és egyre komolyabb front, ahol már nem elég a régi, megszokott gondolkodásmóddal a számítógépet vagy a szervert védeni: a virtuális gépek, rendszerek, tárolók mindegyikéhez kell(ene) külön védelem, amelyről sajnos még sokan elfeledkeznek. Szintén fontos biztonsági kockázatot jelent a webkettes technológiák vállalati felhasználása, a közösségi szolgáltatások integrálása - ezen a területen az azonosságkezelés, autentikáció kérdésköre a legégetőbb.

Saját fejlesztéssel könnyebb | A Noreg tapasztalatai szerint a válság hatékony kezelésében az is segítette őket, hogy egyre több hangsúlyt kapnak a termékekkel szemben a szolgáltatások. Ezeken belül is a saját megoldások kifejlesztését találták a legkifizetődőbbnek. A 2009-es év egyik nagy sikerének az elektronikus aláíró szolgáltatásuk, az eSign Toolkit bizonyult, ami ráadásul bizonyította, hogy minőségi és kompatibilitási kérdésekben is jól teljesít, hiszen megkapta a Melasz-Ready tanúsítványt.

Idén egy tavaly tavasszal megkezdett fejlesztésből is valós termék válik: ez a Margaréta nevű PKI kártyamenedzsment megoldás, amely nagyvállalatok számára is ideális lehet. A Noreg fejlesztése a tervek szerint a kereskedelmi forgalomban kapható megoldások árának mintegy felébe kerül majd, emellett a Margaréta minden funkciót biztosít, amire nagyvállalati környezetben – akár több ezer kártya hatékony kezeléséhez – szükség van.

A Margaréta szervesen kapcsolódik más PKI rendszerekhez, amelynek keretében elvégzi, vagy a CA rendszerrel elvégezteti a kártyához kapcsolódó tanúsítványmenedzsment feladatokat. A Margaréta fő funkciója, hogy a kialakítandó rendszerben használt chipkártyák vagy USB tokenek (adathordozók) életciklusát lefedje, illetve az adathordozókon tárolt tanúsítványokkal kapcsolatos műveleteket megvalósítsa.
 

A Google is rálépett az Anthropic kijelölte útra

Az OpenAI után a DeepMind is az MI-startup szabványát használja a modellek és az adatok összekapcsolására.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.