Soha nem adott el ennyi iPhone-t az Apple 24 óra leforgása alatt, hiszen az előző modell bejelentése után is „csak” kétmillió előrendelés érkezett a készülékekre. Az iPhone 6, illetve annak nagyobbik kiadása, a 6 Plus esetében ez a szám 4 millió, ami próbára teszi a gyártást végző Foxconn üzemeit is.
Ahogy a csövön kifér
A tajvani székhelyű és évek óta az Apple-nek dolgozó vállalat megállás nélkül toborozza az új munkásokat az iPhone 6 összeszereléséhez úgy, hogy eddig is 200 ezren dolgoztak kizárólag az Apple mobilokon (a teljes Kínában dolgozó állomány 1 millió fő). A Wall Street Journal úgy értesült, hogy a munkákat Kína északi részében, Zhengzhouban található üzem végzi, ahol az iPhone-ok főbb alkotóelemeit, például a fém készülékházakat készítik elő.
Ha egyetlen nap alatt négy millió mobilra érkezett megrendelés, ez azt jelenti, hogy a következő hónapokban ennek többszörösét kell elkészítenie a Foxconnak, így a cég zhengzhoui gyárában 100 összeszerelő sor működik megállás nélkül, a nap 24 órájában. A várható és már most jelentkező nehézségeket az okozza, hogy a korábbiakkal ellentétben most kizárólag a Foxconn az Apple partnere, akinek párhuzamosan két különböző modellt kell a gyártósoron tartania és azokból hatalmas mennyiséget elkészítenie.
Baj van a kijelzőkkel
A Wall Street Journalnak nyilatkozó bennfentesek elárulták, hogy naponta 140 ezer iPhone 6 Plus, és 400 ezer iPhone 6 készül el az üzemekben, de még ez sem teljesen elég ahhoz, hogy az előrendelési igényeket kielégítsék. Csak úgy tudják a problémát kezelni, hogy az 5,5 colos kijelzőjű iPhone 6 Plushoz csak hosszabb, három, négy hetes várakozási idő mellett lehet rendelni, míg a kisebbik verzió esetében már beleférnek a 7-10 napba is.
A másik problémás terület a kijelzők kérdése, mivel a belső források azt állítják, hogy a beszállítók nehezen tartják a lépést az igényekkel. Főleg a nagyobbik, 5,5 colos panellel vannak gyártási akadozások, amit csak tovább nehezít az a körülmény, hogy a kijelzők az úgynevezett in cell technológiával készülnek, ami azt jelenti, hogy az érintés érzékeny felületet magába az LCD-be integrálják, amivel még inkább olyan érzése van a felhasználónak, hogy magát a felületet mozgatja, viszont ez bonyolítja a gyártást.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak