Az Apple alaposan megrázta magát és ismét két mobillal jelentkezett a múlt héten. Ezúttal azonban drasztikus lépésre szánta el magát a gyártó vezetősége azzal, hogy engedve a piac nyomásának, megnövelt kijelzőmérettel látta el a 4,7 colos iPhone 6-ot, illetve annak nagyobbik phablet kiadását, az 5,5 colos iPhone 6 Plust.
Soha nem volt ennyi
A legnagyobb kérdés az volt, hogy az egyre népszerűbb, 5 colnál nagyobb kijelzőjű készülékek valóban minden szegmensben ennyire kelendőek-e, valamint az iPhone felhasználók is egyet értenek-e azzal, hogy szeretett mobiljuk jobb is lesz azzal, ha nagy lesz.
Az Apple által közzétett adatok csattanós választ adnak a kétkedőknek, mivel a közlemény szerint 24 óra leforgása alatt több mint 4 millió előrendelés futott be a céghez a két mobilra. Kész csoda, hogy ennyi rendelést sikerült leadniuk a vásárlóknak, hiszen a net eleinte attól volt hangos, hogy az Apple rendszerei, szerverei képtelenek voltak lekövetni a megrendelői oldalt ért látogatások mennyiségét.
iPhone 6/Plus: 4 millió előrendelés 24 óra alatt
Ezt maga a vállalat is elismeri, mivel különösebb szabadkozás nélkül az derül ki a szövegből, hogy az előrendelések mennyisége meghaladta a rendelkezésre álló készleteket, ezért a megrendelt telefonoknak csak egy része kerül a vásárlókhoz 19-én pénteken. Aki nem fért bele az első eresztésbe, annak szeptember, sőt október folyamán fogják leszállítani az iPhone-oket. Az Apple azzal vigasztalja a hoppon maradt ügyfeleket, hogy 19-től az Apple üzletekben is megvásárolhatók a termékek.
Várnunk kell, türelmesen
A hazai közönségnek egyelőre várnai kell, mert Magyarország nem került be az értékesítés első, de második körébe sem. Az emlegetett 19-i dátumtól a nagy piacokon (USA, Németország, Japán, stb.) indul meg a forgalmazás, szeptember 26-án pedig újabb 20 ország (pl. Ausztria, Belgium, Dánia, Oroszország) csatlakozhat az iPhone 6 táborhoz.
A hazai piac várhatóan csak valamikor október, november környékén kap a készülékekből, amelyek egyrészt megvásárolhatók lesznek az Apple hivatalos online boltjában, másrészt a termék életében először mindhárom szolgáltató, hivatalosan is beveszi a kínálatába. A várható árról egyelőre csak találgatások láttak napvilágot, de az eddigi gyakorlat és az USA-ban érvényes számokból kiindulva 220-250 ezer forint körül alakulnak majd az induló, kártyafüggetlen árak.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak