Lenyűgöző mértékű az indiai politikai vezetés közösségi média iránt mutatott affinitása.

Sajnos nálunk nem példa nélküli, hogy egy államtitkárnak nagy nyilvánosság, konkrétan a legnagyobb hazai informatikai rendezvény közönsége előtt sikerül olyan beszédet mondani, amiből kiderül, hogy az illető politikusnak nem sok fogalma van arról, hogy miként, miért és milyen szereplőkkel működik az internet. Tőlünk néhány ezer kilométerre keletre viszont egész más a helyzet.

Twitterben mért siker

Indiában a politikai vezetés nemcsak hogy érti, de aktívan ki is használja a világhálóban, azon belül is a közösségi médiában rejlő lehetőségeket. Az ázsiai ország 2014-ben megválasztott első számú ember, Narendra Modi a szakértők szerint már a pozícióját is annak köszönheti, hogy rendkívül jól megkomponált kampányt folytatott a közösségi hálózatokon keresztül.

A miniszterelnök jelenleg közel 20 millió követővel büszkélkedhet Twitteren, aminél több csak Barack Obama amerikai elnöknek, illetve Ferenc pápának van a világ vezetői között. Utóbbinak is csak úgy, hogy a párhuzamosan több különböző nyelven vezetett fiókjainak követőit összeadjuk. Indiában az "abszolút kategóriában" amúgy szintén harmadik helyezett az országvezető, akit csak két bollywoodi szinészsztár előz meg népszerűségben. 

Modi, pontosabban a stábja most egy szokatlan módon értékelte a kormánytagok teljesítményét. Rangsor készült ugyanis a miniszterekről, azok Twitteren mutatott aktivitása, népszerűsége alapján. A listát a külügyminiszteri posztot vivő Sushma Swaraj vezeti. Nem véletlenül, hiszen tavaly egy globális kutatás őt hozta ki a legnagyobb számú követővel rendelkező külügyminiszternek. A nagyságon kívül az aktivitás is megsüvegelendő, hiszen nem egy esetben oldott meg diplomáciai ügyeket a fiókjához címzett kéréseket kivizsgálva. Az egyik ilyen egy indiai nő kimentése volt az Egyesült Arab Emirátusokból, ahol a munkát vállaló nőt bezárva tartották egy szobában.

 

 

A külügyi tárca mellett kimagaslóan szerepelt a vasúti minisztérium is, amelynek vezetőjéhez szintén lehet akár közvetlenül is segítségért fordulni. A minisztérium azonban egyébként is igyekszik megkönnyíteni a kommunikációt, hiszen seregnyi fiókot üzemeltet térségre és témára bontva, amelyeket külön Twitter-csoport kezel és felügyel a tárcánál.

Közösség & HR

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.