Bár csak március 12-én hirdették ki a pályázaton egyedüliként induló cég győzelmét, már a februári keltezésű infokommunikációs stratégia is ezzel az eredménnyel számol.

Az MVM NET Zrt. nyerte meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 450 MHz-es frekvenciapályázatát. A Hatóság még tavaly év végén hirdette meg a frekvenciasáv jelenleg még kihasználatlan, szabad blokkját. A pályázati kírás úgy szólt, hogy a 450-457,38 MHz/460-467,38 MHz-es frekvenciablokkot mint egyetlen felhasználói blokk kizárólagos frekvenciahasználati jogosultságát kívánják értékesíteni 10 év időtartamra.

A Népszabadság figyelt fel arra, hogy a február elején megjelent Infokommunikációs Stratégia már tényként kezeli az MVM NET győzelmét. A lap megkereste akkor a szaktárcát, ahol azt a választ kapták, hogy a dokumentum célként és nem tényként kezeli azt, hogy MVM Net Zrt. hasznosíthatja a 450 MHz-es frekvenciákat.

Már akkor tudni lehetett egyébként, hogy az MVM Net egyedüliként indul a tenderen, sőt a Világgazdaság értesülései szerint sikeres pályázat esetén a várhatóan CDMA (Code Division Multiple Access – kódosztásos többszörös hozzáférés) technológiájú hálózat kiépítésére az Alcatel-Lucent a legesélyesebb. A fejlesztés költségeit mintegy 100 millió dollárra becsülik. A gazdasági napilap akkor megkereste az Ericsson és a Huaweit is. Az Ericsson akkor úgy nyilatkozott, hogy elsősorban a 4G/LTE projektekre összpontosít, míg a Huawei a feltételektől tette beszállását a rendszer kiépítésébe.

Az okosmérő rendszerhez is használható lesz a 450 MHz?

A frekvenciablokk elsődlegesen kormányzati célokat szolgál: például a kormányzati elektronikus hírközlési infrastruktúrát, az e-közigazgatást, az elektronikus útdíjrendszert kell rajta üzemeltetni. A tervek szerint ezen keresztül kapcsolják össze a járási hivatalokat és kistelepülési kormányablakokat országos rendszerré. De ugyancsak ez szolgálna az elektronikus házi őrizeti rendszer megerősítésére, a készenléti és segélyszolgálatok kommunikációjára és így tovább. A lehetséges hasznosítások körében megemlítették a smart meteringet és a gépek közötti (Machine-to-Machine vagy M2M) kommunikációt is.

Az MVM Netnek nyolc hónapja van arra, hogy a hálózat első ütemét kiépítse: az egyszámjegyű utak mentén és kilenc nagyvárosban kell biztosítania az előírt adatátviteli kapacitásokat. Húsz hónapja van arra hogy az országban 95 százalékos területi lefedettséget biztosítson.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.