Miközben a gyártók elsősorban 16:9 arányú, vagy ahhoz közelítő kijelzőkkel szerelik a készülékeiket, az LG továbbra sem tesz le a 4:3-as kialakítással. Olyannyira nem, hogy erre a jól megkülönböztethető tulajdonságra egy külön termék sorozatot is épített Vu elnevezéssel.
Harmadik Vu
Az első két kiadás még az Optimus márkajelzéssel és kifejezetten sarkos dizájnnal jelentkezett, harmadik nekifutásra azonban a mobil már sokkal jobban igazodik az általánosan elfogadott formavilághoz. Az LG Vu 3 most még inkább a phablet kategóriát erősíti, mely címre elsősorban az 5,2 colos, 4:3 képarányú, 1280×960 képpont felbontású IPS LCD megjelenítője jogosítja fel. A koreaiak kommunikációja szerint ez a fajta kialakítás sokkal használhatóbb felületet nyújt a dokumentumok, weboldalak olvasásához.
Ahogy a korábbi modellek, úgy az új kiadás is rendelkezik navigációs ceruzával, amihez egy sor rajz és jegyzetelő alkalmazás tartozik, s így egyértelműen a Samsung Note szériájának támaszt konkurenciát. Az erővel sem lesz különösebb probléma, mivel a Vu 3 ugyanazt a chipsetet használja, mint a G2. Ez tehát egy négymagos, magonként 2,26 GHz-es Snapdragon 800-at jelent, ami az Adreno 330-as grafikai gyorsítóval egészül ki. Fotókat és 1080p-s videókat egyrészt a 13 megapixeles hátlapi, illetve a 2,1 megapixeles előlapi kamerákkal készíthetünk, de optikai képstabilizátorról egyelőre nem szól a hivatalos bejelentés.
A Note ellen szánják
A készülék az Android 4.2.2-es verziójával rendelkezik, ami megkapja a G2 esetében isi használatos kezelőfelületet, az LTE támogatást és olyan speciális funkciókat, mint a KnockOn (a kijelző felébresztése dupla koppintással), a Guest Mode, illetve a QLink, ami a mobil és a táblagép között értesítések küldéséért felel. Az LG a Samsungtól már ismert speciális tokokat is kínál, ami azonban nem betekintőablakon keresztül láttatja a fontos információkat, hanem a kialakításnak köszönhetően átszűrődnek rajta az értesítések.
Ahogy a Vu sorozattól már megszokhattuk, a készülék első körben a koreai piacon lesz elérhető szeptember 27-től kezdődően az összes helyi szolgáltatónál, az árról és az esetleges európai forgalmazási tervekről sajnos nem adott ki információt az LG.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak