A TechTarget éves CIO-felmérése a 2104-ben tervezett nagyvállalati IT-költéseket vizsgálta.

A nagyvállalatok IT-költéseit a cloud technológiák és a virtualizáció mellett az idén már a mobilitás és az üzleti intelligencia is meghatározzák, ami sok esetben a büdzsé növekedését eredményezi – derül ki a TechTarget több mint 5 ezer válaszadó bevonásával készített tanulmányából, amelyben minden jelentős földrajzi régió, így Európa is képviselteti magát. Ez jelentheti egyfelől a pénzpiaci válság hatásainak enyhülését, de a trendek arra is rávilágítanak, hogy mely területeken várhatók szükségszerű beruházások.

A mobil koncentráció például a mobil biztonsági projektek szaporodásával jár, míg az infrastrukturális környezet változása a felhős menedzsment- és automatizálási eszközökre, illetve az adatközponti fejlesztésekre irányítják a figyelmet. Mindezeken felül a robbanásszerűen növekvő adatmennyiség és a majdnem ilyen sebességgel terebélyesedő szabályozás hatása is nyilvánvaló a működésszervezésre, a kockázatmenedzsmentre vagy a megfelelőségi programokra.

Több forrás, több kiadás

A felmérés eredménye szerint világszerte a szervezetek ötödének a tavalyi szinten marad, és csupán tizedének csökken az informatikai költségvetése, ugyanakkor közel 30 százalékuknál legalább 10 százalékkal növekszik. Ezen belül Európában a vállalatok harmada költ ugyanannyit az informatikai fejlesztésre és üzemeltetésre, mint az előző évben, ötöd részben pedig csökkentésre számítanak. A források bővülését ugyanakkor abból a szempontból érdemes vizsgálni, hogy növekedést hajtó mobil és BI trendek folyamatos biztonsági és hálózati infrastrukturális fejlesztéseket tesznek szükségessé.

forrás: TechTarget

A virtualizációs technológiák adaptációját a megkérdezettek több mint fele sorolta az idei prioritások közé, megelőzve a katasztrófa-elhárítást és az üzletfolytonosság fenntartását vagy az okostelefonok és táblagépek kezelését is. Tízből négyen azonban már az üzleti mobilitást és az üzleti intelligenciát, az analitikát és az adattárház-projekteket is a legfontosabb feladatok közé sorolták, némileg megelőzve a hálózatok ellenőrzését, a hálózatalapú biztonságot, a virtuális szerverek biztonsági mentését és visszaállítását vagy a titkosítást.

Emberekre is szükség lesz

A nagyvállalatok 82 százalékánál idén is lesz, vagy már el is indult valamilyen irányítási, kockázat- és a megfelelés-kezelési (GRC) program, ami a változó szabályozás és a szervezetek gyorsan növekvő "adatlábnyoma" miatt proaktív viselkedésre kényszerít a márkák, az erőforrások és az adatvagyon biztosítására. A biztonsági beruházásokat illetően a legtöbben új hálózatbiztonsági kapacitások bevonásáról és az adatszivárgás elleni védelmet (DLP) elősegítő kezdeményezésekről számoltak be.

Az informatikai vezetők közel 60 százaléka tervezi új szoftverek beszerzését, 50 százalék pedig új hardvereszközökkel növelné szervezetének számítási kapacitását, egyben csökkentve az energiafogyasztást is. Tízből négyen a tavalyinál többet költenének publikus vagy privát felhőszolgáltatásokra, a válaszadók harmada pedig az üzemeltetésre fordítana az előző évinél nagyobb összeget. Ugyanide tartozik, hogy tízből három vállalatnál az IT-csapat felduzzasztásában látja a részleg üzleti céljai és a kitűzött informatikai projektek megvalósításának zálogát.

Az éves IT Priorities Survey tanulmányának további részleteit a TechTarget SearchCIO oldalának bejegyzései dolgozzák fel.

Piaci hírek

Bemutatkozott a Volvo önvezető kamionja

A sorozatgyártásra kész autonóm jármű az Aurorával három évvel korábban bejelentett együttműködés gyümölcse.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.