Bár a Deutsche Telekom amerikai leányvállalata csak a negyedik helyen állt a szolgáltatók versenyében, az AT&T-be olvadva a legnagyobb ügyfélbázisú mobilszolgáltató jön létre.
Március 20-án olyan hivatalos bejelentést tett az AT&T, amelynek egyik érdekessége, hogy gyakorlatilag semmilyen előjel, pletyka, spekuláció nem előzte meg. A közlemény szerint a szolgáltató 39 milliárd dollárért megvásárolja a Deutsche Telekomtól a T-Mobile amerikai leányvállalatát. A nagyjából egy év alatt végbemenő egyesülés végén a "magenta szolgáltató" teljesen eltűnik, szolgáltatásai és ügyfélbázisa is a vevő rendszerébe olvad.


Az internetes "kultúra" máris reagált a hírre a fentihez hasonló képekkel

35-35 A Deutsche Telekom 2002-ben a VoiceStream Wireless megvásárlásával és átnevezésével lépett be az Egyesült Államok távközlési piacára. Az annak idején 35 milliárd dollárért szerzett leányvállalatnak most 35 millió előfizetője van, amely annak fényében már kevéssé hangzik jónak, hogy a 95 millió ügyféllel rendelkező AT&T, a 93 milliós Verizon és az 50 milliós Sprint-Nextel által uralt piacon jó ideje nem sikerült nagyobb részesedést kicsikarniuk.

Az AT&T számára mindenképpen hatalmas előrelépésnek számít az akvizíció, mivel így egy masszív, 130 milliós ügyfélbázissal óriási előnybe kerülhetnek a versenytársakhoz képest. Bár a mostani konkrét lépésről nem szivárogtak ki előzetes pletykák, azt már lehetett tudni, hogy amennyiben az amerikában gyengélkedő T-Mobile valóban vevőre vár, csak az AT&T jöhet szóba, mivel a két másik szolgáltató rendszere nem kompatibilis az európai GSM-szabvánnyal.

8 százaléknyi német A Deutsche Telekom a közlemény szerint 25 milliárd dollárt kap készpénzben a 39 milliárdos teljes vételárból, ezen kívül minimális mértékben gyakorolhat némi résztulajdonosi jogokat is: a német vállalatnak 8 százalékos részesedése lesz az AT&T-ben, melynek igazgatótanácsába is delegálhat egy saját vezetőt.

Az ügylet lezárása körülbelül egy évet vehet igénybe az előrejelzések szerint, ráadásul mivel hangsúlyos szereplőkről van szó, az amerikai versenyügyi szerveknek is engedélyezniük kell az egyesülést. A hírre reagálva természetesen már napvilágot láttak a Verizon első olyan kommentárjai, amelyből könnyen kiolvasható, hogy ők a maguk részéről a Sprint felvásárlását nem tartják lehetetlennek.

iPhone: (még) nem Az egyesülés egy éve alatti működés sajátosságaira több újságíró is rákérdezett - többeket érdekelt például, hogy az AT&T-nél forgalmazott iPhone megjelenik-e az átmeneti időszakban a T-Mobile USA kínálatában is. A vállalat ezzel kapcsolatban a következő rövid közleményt adta ki: "A T-Mobile USA ebben az időszakban független vállalat marad. Az akvizíció körülbelül 12 hónap alatt megy végbe. Egyelőre nem lesz nálunk iPhone, de olyan fejlett eszközöket kínálunk, mint például a Samsung Galaxy S 4G vagy a hamarosan megjelenő Sidekick 4G".

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.