De ettől még nem sok változást hozott az új mobil operációs rendszer. A frissítéssel pedig csak óvatosan!

Csinosított mobil operációs rendszerén az Apple, de forradalmat nem csinált az iOS 10-zel. Pedig a beharangozáskor nem spóroltak a nagy szavakkal, például hogy ez minden idők legnagyobb frissítését ígérték az idei WWDC-n is.

Finomításoknak talán elég

Elsősorban a meglévő szolgáltatások bővültek új funkciókkal, látványosabbak lettek egyes alkalmazások, és ismét javítottak a kezelőfelületen is. Kapunk lehetőséget üzenetek személyre szabására az iMessage-ben, jobban integrálták az okos otthonok vezérlését a Home Kit révén, új felületet készítettek az Apple Musicnak és a News-nak, megújult a Maps, amely például megjeleníti a naptárbejegyzésekhez rendelt helyszínt az arra vonatkozó időjárásinfókkal együtt, sőt összekapcsolható CarPlay-es gépkocsik parkolási információival.

A Siri alkalmazásának lehetőségeit is bővítették. Az új verzióban már az appok is használhatják az intelligens személyi asszisztenst. Az Apple már API-t is ad a Sirihez, bár azt erősen korlátozza, hogy milyen alkalmazásokba lehet beépíteni a képességeit, és hát a magyar nyelvet nyilván továbbra sem támogatja.

Finomítottak a widgeteken is, az információk csinos kis lekerekített sarkú kis ablakokban jelennek meg, melyeknek csak a magasságát lehet változtatni. Sőt ilyen ablakban jelennek meg az azonnali üzenetek, SMS-ek stb. is. (A lekerekítés egyébként nagyon megtetszett a felület fejlesztőinek, még a  Control Center is ilyen lett.)

Előrelépés az is, hogy az iPhone 6s-ban megjelent 3D Touchot végre használni is lehet. Például a képernyő megnyomásának erősségétől függően reagál a zseblámpa funkció vagy a stopper. A 3D Touchhoz egyébként készült új API is, hogy a külső fejlesztésű appokba is bele lehessen tenni az általa támogatott funkciókat.

Az optimalizáció jól sikerült, a frissítéssel vannak bajok

Nagy gondot fordítottak az új oprendszer optimalizációjára, ennek eredménye, hogy egy iPhone 5-ön és egy negyedik generációs iPaden is elfut. Persze azt túlzás lenne állítani, hogy vidáman, az pedig egyértelmű, hogy azokat a funkciókat, melyek az újabb hardverekhez kötődnek, az 5-ös iPhone-on nem tudjuk használni.

Mint minden frissítésnél, az iOS 10-nél is voltak zökkenők, nagyon sokan panaszkodtak arra, hogy nem sikerült a frissítés, és a készüléken bonyodalmas procedúrával kellett visszaállítani az eredeti állapotot. Bár az Apple már kiküszöbölte a hibát, sőt tanácsokat is ad az esetleges problémákram még a Macworld is felhívja a figyelmet arra, hogy nem kell mindenkinek fejletlenül beleugrania a frissítésbe.

Először is le kell menteni az eszköz tartalmát, mert Apple ide, iOS oda, egy frissítésnél bármi megtörténhet.

És amivel probléma lehet. A Maps, ami ugyan stabil és szép, de mégis csak előfordulhatnak vele problémák, hiszen az alkalmazás teljesen megújult. Nagyobb gond, hogy az új oprendszer nem feltétlenül működik együtt zökkenőmentesen a már meglévő intelligens otthon eszközökkel. Az például egészen kínos, ha emiatt nem sikerül kinyitni a lakás intelligens zárját. Egyes gyártók egyébként erre figyelmeztették is ügyfeleiket. Az ilyen eszközöket használóknak a frissítés előtt érdemes tájékozódni a gyártóknál és a felhasználói közösség fórumain.

És még egy, bár az iOS 10 elfut egy 5-ös iPhone-on is, érdemes megvárni, amíg több tapasztalat gyűlik össze arról, hogy frissítés után hogyan viselkednek ezek az öregebb készülékek.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.