Nyáron startol el a videómegosztó gamer közösségeknek szánt szolgáltatása.

Ezen a héten indul el a világ legfontosabb játékipari show-ja, az Electronic Entertainment Expo (E3). A Las Vegasban zajló rendezvény pár napja alatt mindeni megmutatja, hogy mire készül, milyen újdonságokkal játszhatunk az év további részében. A Google is erre a hétre időzítette a témához kapcsolódó bejelentését: nyáron indul a YouTube Gaming.

Belecsapnak a lecsóba

A játékosok és a legnagyobb videómegosztó között már jó ideje megy az udvarlás, amit addig húzott a Google, hogy a versenyt egyelőre magabiztosan a Twitch nyerte. A kifejezetten játék streamre fejlesztett szolgáltatót a Google is meg szerette volna vásárolni, de végül lemaradt róla, az Amazon vette megy 1 milliárd dollárért, így a YouTube-nak nem maradt már, mint saját erőből kitalálni valamit.

Ennek eredménye a frissen bejelentett Gaming, ami kifejezetten a játékosoknak kínált weboldalként, alkalmazásként és a jelek szerint egy komplett szolgáltatásként indul el idén nyáron. A bejelentést közlő blog poszt szerint több mint 25 ezer játékot listáznak majd az oldalon, mindegyiknek saját, dedikált helye lesz a rendszerben, ahol az összes fontos tartalom megtalálható az adott címmel kapcsolatban.

YouTube Gaming: játékközvetítés mobilon, PC-n és táblagépen

A platform jelentős részét teszik majd ki a csatornák, amelyeket a játékstúdiók, illetve az egyéni videókészítők egyaránt elindíthatnak, kezelhetnek. A továbbiakban lényegében minden ugyanúgy zajlik, ahogy jelenleg is: feliratkozással biztosíthatják a felhasználók, hogy ne maradjanak le semmiről. A kedvelt műfajok, csatornák alapján egy ajánló rendszer segíti az új tartalmak, streamerek felfedezését, és az sem véletlen, hogy az élő stream közvetítések központi helyet foglalnak majd el a YouTube Gaming felépítésében.

Azt még nem lehet tudni, hogy az élő közvetítések pontosan hogy zajlanak, de a Google arról biztosít mindenkit, hogy végtelenül egyszerű lesz műsort indítani. A meglévő opciók mellé (60fps, DVR funkció, automatikus videó konvertálás) jön a műsorra mutató link megosztási lehetősége, és valószínűleg több egyéb lehetőség, amiről később kapunk információkat. A szolgáltatás az egyik, közelebbről meg nem nevezett nyári hónapban indul el kezdésnek az USA és az Egyesült Királyság területén.

Lesz meló bőven

A YoutTube Gaming előtt óriási feladat tornyosul: elhódítani a gamereket, illetve a nézőket a már bejáratott, és működő Twitch felületeiről. A szolgáltatónak öt év kellett ahhoz, hogy a hagyományos, televíziós programokkal összemérhető, sőt azt meg is haladó nézettséget és forgalmat generáljon. A Twitch lehetővé teszi, hogy a játékosok megosszák másokkal, ahogy játszanak, legyen szó PC-ről, PlayStation 4-ről, vagy Xbox One-ról. A stratégia tökéletesen működik, a Twitch kitermelte a saját sztárjait, egy-egy közvetítés óriási tömegeket mozgat meg, az elérést pedig tovább növeli, hogy a streameket mobilról, táblagépről is lehet követni.

A YouTube is próbálkozott hasonlóval: az első kísérletek már 2010-ben megkezdődtek, amikor az indiai krikett bajnokság mérkőzéseit közvetítették. Az azóta eltelt évek alatt ez a terület nem különösebben fejlődött, és ha akadnak is élő csatornák a YouTube-on, azok nem annyira jelentősek, mint a Twitch és az általa mozgósított játékos társadalom. A YT 2013 óta sugározza az egyik legnépszerűbb multiplayer játék, a League of Legends profi bajnokságának döntőit, a jogok azonban nem kizárólagosak, ezért a nézők továbbra is a jól bevált Twitch csatornáin követik figyelemmel a meccseket.

Piaci hírek

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.