Miután korábban már beszüntették a bírósági csatározást, a Microsoft és a Google a szabályozó szervezetek elé vitt panaszaikat is visszavonják egymás ellen.

Két nappal azután, hogy az Európai Bizottság hivatalosan is újabb "vádpontokkal" gazdagította a Google ellen már folyó versenyjogi vizsgálatot, a Microsoft és a Google bejelentette: kölcsönösen visszavonják az egymás elleni, különböző szabályozókhoz benyújtott panaszaikat, ezzel pedig tulajdonképpen felszámolják az egymással szemben ásott jogi lövészárkokat.

Az új vezetők új módszereket hoznak

A felek tavaly szeptemberben félig-meddig már elásták a csatabárdot, amikor összesen 18 bírósági ügyet szüntettek meg az Egyesült Államokban és Németországban. A szóban forgó panaszok a jogi csatározás másik frontját jelentik: a Google riválisai például az USA-ban és az EU-ban is kifogásolták az Android rendszerrel kapcsolatos tisztességtelen gyakorlatokat vagy a keresőtalálatok cinkelt listázását.

A Microsoft közleménye a társaság "változóban lévő jogi prioritásaira" hivatkozik, de hangsúlyozza, hogy a két vállalat továbbra is élénk versenyt folytat majd egymással az ügyfelekért és a piacszerzésért. A Google saját nyilatkozatában ugyancsak arra hívja fel a figyelmet, hogy a versenyhelyzet változatlan marad, ami azonban "értékekre és termékekre, nem jogi eljárásokra" kívánnak alapozni.

A fordulatot a beszámolók a Microsoftot immár harmadik éve irányító Satya Nadella és a Google-Alphabet átalakítást követően a Google élére került Sundar Pichai politikájának tudják be; előbbi tavaly nyáron már Twitter-üzenetben gratulált a másik kinevezéséhez, azóta pedig a két vállalat az újkeletű együttműködések (pl. AngularJS keretrendszer) mellett egymás rendezvényein is fel-felbukkan saját előadásaival.

A Microsoft kivonja csapatait

A Google ellen kezdeményezett európai trösztellenes vizsgálat korábban a cég keresőszolgáltatásával, illetve az annak működésében feltételezett csalásokkal kapcsolatban fogalmazott meg aggályokat, legújabban pedig a vállalat mobil operációs rendszerére és annak üzleti modelljére fókuszál.

Maga a Microsoft hagyományosan az egyik legaktívabb és legbefolyásosabb szervezet, amely az Unió illetékeseinél a Google praktikái ellen lobbizott: egyebek mellett az ICOMP nevű iparági szervezet finaszírozásában is részt vett, amely a kisebb piaci szereplőket segíti az online ökoszisztéma egyensúlyának megőrzésében, praktikusan pedig a Google elleni panaszok érvényre juttatásában.

Bár a szervezet formálisan nem kifejezetten a Google ellen dolgozik, a Microsoft kiszállt az ICOMP-ból – csakúgy, mint az ICOMP-hoz hasonló FairSearch-ből, amelyet már idén januárban elhagyott.

Piaci hírek

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.