A Magyar Telekom a korábban meghirdetettnél pár száz forinttal olcsóbban adja az új típusú pénztárgépek üzemeltetőinek kialakított speciális csomagját.

A Magyar Telekom a szolgáltatás indulásakor meghatározott nettó 2300 forint helyett 1990 forintra csökkenti az új típusú pénztárgépek kis- és középvállalati üzemeltetőinek ajánlott csomag havidíját – derül ki a cég közleményéből. A szolgáltatással bonyolítható le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal rendszere és a pénztárgépek közötti adatkommunikáció. A nagyvállalati ügyfeleknek, a hiper- és szupermarket láncot, nagy hálózatot üzemeltető kereskedő cégeknek a Magyar Telekom leányvállalata, a T-Systems Magyarország kínál a vállalatok rendszereihez illeszthető egyedi, üzletmenetre szabott megoldást.

Több százezres potenciális ügyfélkörön osztoznak az operátorok

A témát nemrégiben mi is körüljártuk Fülöp Gáborral, a Magyar Telekom üzleti értékesítési igazgatójával, aki akkor elmondta, nincs a miénkkel egyező rendszer a világon. Ráadásul a specifikációk egészen az utolsó időkig változtak, amihez főleg a gyártóknak nehéz alkalmazkodniuk. Az eszközök mobilhálózatokon keresztül kapcsolódnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal rendszeréhez. Elvárás, hogy a pénztárgépekbe épített SIM chipeknek az előírások szerint minden magyarországi szolgáltató hálózatához kell tudniuk kapcsolódni. (Ez utóbbi azért fontos, mert így biztosítható, hogy az adott online kapcsolat néhány lefedetlen földrajzi területet kivéve mindig találjon elég térerőt az adattovábbításhoz függetlenül attól, hogy melyik szolgáltató chipje van a kasszába építve.)

Fülöp Gábor megközelítőleg 180 ezerre becsülte azoknak a kiskereskedőknek a számát, akiknek online-kasszát kell(ene) működtetniük. Ezen felül további 40 ezerre tehető a szuper- és hipermarketekben használt nagyteljesítményű pénztárgépek száma.

Indulhat az árverseny is

A kisebb ügyfelekért egymástól eltérő üzleti modellel versenyeznek a szolgáltatók. A három mobil operátor közül egyedül a Magyar Telekom szerződik közvetlenül az online-kassza tulajdonosával, a másik két szolgáltató aggregátorokon keresztül van jelen a piacon. A közvetlen disztribúciót azonban a Magyar Telekom sem maga végzi. Két nagy pénztárgép-értékesítő céggel állapodtak meg, az Alt Cashsel és a Prior Cashsel. Az eszközt náluk rendelők egyben a szolgáltatást is megrendelik. Az utóbbira vonatkozó szerződést viszont ezek a cégek a Telekom nevében kötik az ügyféllel.

A Telenor és a Vodafone más utat jár: a velük szerződött aggregátorok megveszik a SIM-kártyákat a szolgáltatótól, amit aztán beépíttetnek a pénztárgép-forgalmazókkal. Az aggregátorok a SIM-ekért havidíjat fizetnek a szolgáltatóknak, ám az csak rajtuk múlik, hogy a szolgáltatást mennyiért adják tovább.

Az árakban eddig nem volt verseny, mindenki ugyanannyit, vagyis havi 2300 forintot kért a kereskedőktől, a Telekom lépésével azonban ezen a piacon is elindulhat az árverseny. Szolgáltatót váltani ugyanakkor nem olyan egyszerű, mint a hagyományos mobil előfizetéseknél. Itt a SIM-kártya be van építve a pénztárgép "agyába", vagyis az adóügyi ellenőrző egységbe (AEE). Az operátorváltáshoz ezért az AEE-t vagy a teljes gépet le kell cserélni.

Mobilitás

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.