A magyar vállalat a görög OTE-val közösen nyújt adatközponti szolgáltatásokat a Coca-Cola termékek egyik legnagyobb palackozójának.

Az OTE (Hellenic Telecommunications Organization) és a T-Systems Magyarország ötéves adatközponti szolgáltatások nyújtására szóló szerződést kötött a Coca-Cola Hellenic Bottling Comapany-val, a Coca-Cola termékek egyik legnagyobb palackozójával.

Athénban az OTE az elsődleges adatközponti, míg Budapesten a T-Systems Magyarország a vészhelyzet esetén történő adat-helyreállítási funkciókat biztosítja. A megállapodás szerint ha nem várt esemény történik az elsődleges központban, és emiatt fennakadások lennének a szolgáltatásban, a budapesti T-Systems Cloud & Data Center biztosítja a szolgáltatások folyamatosságát.

A T-Systems Magyarország a jelenlegi adatközpontokból, az Athénba és Budapestre történő adatmigráció során is segítséget nyújt az OTE Greece-nek. A világ egyik legnagyobb integrált SAP infrastruktúrájának áthelyezésének segítésére a T-Systems Magyarország tapasztalt tanácsadókból álló csapatot állított fel.

A csapat feladata volt az előzetes felmérés, a tervezés, valamint a rendszerek finomhangolása annak érdekében, hogy az új környezet a Coca-Cola HBC által megfogalmazott szolgáltatási körülményeknek maradéktalanul megfeleljen. Kiemelten fontos elvárás, hogy a mindennapi üzletmenet során az átállás a Coca-Cola HBC több mint 36 ezer, Európa 28 országában dolgozó munkatársa számára észrevehetetlenül valósuljon meg.

A 43 millió euró értékű szerződés a Deutsche Telekom Csoport egyik legjelentősebb infokommunikációs üzleti sikere Európában, és egyben kiváló példája a határokon átívelő, nemzetközi együttműködéseknek is – áll a vállalat közleményében.

Cloud & big data

Még nem nőtt az égig, de az EU-nak máris gondja támadt a Bluesky működésével

Az X-ről politikai okokból távozó tömegek kedvelt célpontja a Twitter-alapító gründolta platform. A Bluesky egyelőre nem elég nagy ahhoz, hogy a legszigorúbb EU-s szabályozás alá essen, de így sem ússza meg Brüsszel piszkálódását.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.