A gyártó Japánban mutatta be az új csúcsmodellt; további forgalmazásáról egyelőre nincs hír.

Az útkeresés az átszervezés, a ballaszttól való szabadulás jellemzi mostanában a nagy múlttal rendelkező japán vállalatot, amely Japánban jelentette be az Xperia sorozat legújabb tagját. A notebook üzletág eladása után az is felmerült itt-ott, hogy a mobilgyártásra is hasonló sors vár, amit egyelőre semmi és senki sem erősített meg, az viszont szokatlan, hogy a Z4 bejelentése Japánban történt meg.

A készülék formavilága alig változott a korábbi modellekhez képest: a 6,9 mm-es házat egy fémcsík öleli körbe, és továbbra sem kell félteni a víztől, mivel megkapta az IP68-cas minősítést, ami azt jelenti, hogy víz- és porálló. A mérnökök mindent elkövettek, hogy a készülék fényes felülete hosszú ideig megmaradjon, ezért a sarkokat speciális gyanta védi, az egyéb felületeket pedig dupla bevonattal látták el.

A Sony nem szállt el sem felbontás, sem méret terén a kijelzővel kapcsolatban, mivel a Z4 egy 5,2 colos, 1080p panelt kapott, vagyis egyelőre nem kísérletezik a QHD világával. A teljesítményt egy 64 bites, nyolcmagos processzor szolgáltatja (Qualcomm Snapdragon 810 chipset) 3 gigabájt RAM és 32 GB tárhely társaságában. Utóbbi microSD-vel 128 gigáig bővíthető, rendszerként pedig az Android Lollipop verziója szolgál.

A hátlapon egy 20,7 megapixeles, Exmor RS szenzorral ellátott kamera készíti a felvételek, az előlapra egy 5 megapixeles objektív jutott. A G Lens technológia itt is jelen van (ahogy a Sony összes csúcsmobiljában), ami lehetővé teszi, hogy akár ISO12800-as érték mellett is készülhessenek fotók, leküzdve ezzel a gyenge fényviszonyokat.

A 144 grammot nyomó mobilt egy 2930 mAh-s, házilag nem eltávolítható akkumulátorral szerelték fel, négy színben érkezik és elsőként Japánban kerül forgalomba. A Z4 hatalmas újításokat nem tartalmaz a Z3-hoz képest: könnyebb és valamivel kisebb lett az elődnél, az akku kapacitásából visszavettek, a processzor teljesítményen viszont növeltek. Az árral kapcsolatban nincs információ, ahogy azt sem lehet tudni, hogy a világ többi országába eljut-e a telefon.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.