Decembertől szabad az átjárás az Simple alkalmazás és a SimplePay online fizetési platform között.

Már közel 400 ezren használják rendszeresen az OTP saját fintech cégének, az OTP Mobilnak az appját. A mostani fejlesztés célja, hogy minden korábbinál gyorsabb és biztonságosabb legyen a webshopokban vásárolt termékek árának a kifizetése.

Több mint 3 ezer webáruházban érhető el

Ehhez az kell, hogy a felhasználó hozzon létre egy Simple fiókot az alkalmazásban, vagy a weboldalon, ezt követően, hasonlóan például az Amazon saját rendszeréhez, kattintásnyi idő alatt fizethet minden olyan webáruházban, ahol a SimplePay online fizetési megoldása is elérhető. Tovább egyszerűsíti a folyamatot, hogy magát a fiókot a vevő az online fizetés közben is létrehozhatja. A két termék közötti átjárást már több mint 3 ezer webáruházban tette elérhetővé az OTP Mobil, de továbbiakkal is tárgyalnak.

A Simple alkalmazást használók számára oly módon válik egyszerűbbé az online fizetés, hogy a Simple fiókban regisztrált bankkártya a SimplePay felületén egy egyszerű azonosítás után elérhető, és a vásárlón már fizethet is a korábban elmentett kártyájával, nem kell a kártya adatait újra és újra megadnia.

A cég közleménye szerint az új rendszerrel a kereskedők csak jól járnak, hiszen az átállás nem jár fejlesztési, adminisztrációs többletmunkával, így járulékos költségekkel sem, a vásárlási kedvet viszont valóban fokozhatja.

Rövid életút, hosszú eredménylista

A nagyjából három éve elindított Simple alkalmazással a szolgáltatási körbe tartozó elfogadóhelyeken lehet vásárolni. Használhatjuk azokban az étel- és italautomatákban, amihez az OTP Mobil adja a POS terminálokat, ahol NFC-s és applikációs fizetés egyaránt elérhető. Fizethetünk vele parkolási díjat, taxiszámlát, vehetünk autópálya-matricát, rendelhetünk vele jegyet, köztük mozijegyet is, vagy online áruházból könyveket. A rendszerbe rögzíthetők a kereskedők különféle hűségkártyái is.

A 2015. decemberében elindított SimplePay online fizetési rendszeren keresztül már közel 44 milliárd forint értékű forgalmat bonyolítottak le. A sikeres tranzakciók száma meghaladta a 4,5 milliót.

Mint korábban megírtuk, az OTP Mobil által az androidos, érintéses fizetésre (NFC) alkalmas okostelefonokra fejlesztett Simple alkalmazásban június 21-én indulhatott el a mobilfizetési funkció is, amelyet az első időszakban csak OTP-s bankkártyával lehetett használni. Ősztől pedig már megjelent benne a virtuális feltöltőkártya is, amelynek igénybevételével már a nem OTP-s ügyfelek is fizethetnek vele mobilon.

A Simple-ben a fejlesztő cég vezetői még óriási potenciált látnak, hiszen felmérések szerint már legalább 1,2 millió NFC-képes androidos okostelefon van Magyarországon.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.