Bárhogyan is szeretnénk küzdeni ellene, a selfie jelenség jött, látott, győzött, és hatással van szinte mindenre. A mobilgyártók vakuval, speciális szoftverekkel turbózzák az előlapi kamerákat, egy komplett, jövedelmező selfie bot iparág jött létre a semmiből, sőt, az önmagukat fotózók miatt a világ több pontján selfie mentes övezeteket kellett létrehozni az egyre gyakrabban előforduló balesetek miatt.
Privát drón
Ha van termékkategória, ami népszerűségben, hype-ban képes megközelíteni a selfie őrületet, akkor azok a drónok, és csak egy kicsi lépést kell tenni előre a két téma kombinálásához. Egy ausztrál cég ezt meg is tette, és az IoT Group nem az első ugyan ezen a területen, a ROAM-e elnevezésű drónjuk mégis több egyedi képességgel bír a riválisokhoz képest.
A mobillal való párosítás után a drón egy arcfelismerő rendszert használva követi tulajdonosát úgy, hogy legfeljebb 25 méterre távolodok el tőle. A szerkezet a rajta elhelyezett kamerával fotókat (akár 360 fokos panorámákat is) készít, sőt, akár a maximális 20 perces repülési ideje alatt videó streamet is ad a látottakról. A drónban egy 5 megapixeles, CMOS szenzoros kamera, illetve egy négymagos, ARM Cortex A7 processzor dolgozik.
Láttunk már ilyet
A ROAM-e nem kevés hasonlóságot mutat a tavaly bemutatkozó Lily Camerával, de az ausztrál cég képviselői szerint az ő termékük elsősorban a kompakt mivoltával tud egyedi lenni. A selfie drón dupla rotorja behajtható, amivel az egész jármű akkora lesz, mint egy kisebb vizes palack, így egy kézi táskába is könnyedén belefér. A másik megkülönböztető jegy, hogy a többi modellel ellentétben ezt kifejezetten a személyes térben való használatra tervezték.
A drón 349 ausztrál dollárért (kb. 72 ezer forint) áron már előrendelhető a cég weboldalán, ami egyébként jelentősen kevesebb, mint az előbb említett Lily Camera ára. Az IoT Group fejlesztői folyamatosan dolgoznak a drón új funkcióin, amelyek között ott lesz például az adott pontra való irányítás, majd az onnan való automatikus visszatérés is.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak