A finn gyártó már a kampány indulásának napján megszerezte a célösszeg felét.

Lehet valami a finn levegőben, mert a Nokia tegnapi bejelentése után egy újabb táblagép híre érkezett a skandináv országból. A Jolla érdekes, üdítő színfoltja az okostelefon piacnak, mivel egy teljesen egyedi operációs rendszerrel dolgoznak és alapvetően a közösséggel együttműködve fejlesztik, csiszolgatják a terméküket.

Olcsó és közösségi

A Jolla mobil mára 31 országban elérhető, jövőre pedig csatlakozhat hozzá egy táblagép is, amihez egy ma indult közösségi finanszírozási kampányban gyűlik a pénz. Úgy tűnik nagyon jó volt az időzítés, vagy a termék rendkívül szimpatikus az Indiegogo közönségének, mert a cikk írásának a pillanatában már közel 300 ezer dollár összejött a megcélzott 380 ezerből, ami azt jelenti, hogy valószínűleg az első napon meg lesz a gyártáshoz szükséges pénzalap.

A siker egyik lényeges összetevője az lehet, hogy a 7,85 colos, 2048 × 1536 képpont felbontású kijelzővel, az Intel négymagos processzorával, 32 GB-os tárhellyel, 5 megapixeles kamerával, 4300 mAh-s akkuval ellátott tablet a maga 189 dolláros kezdőárával igen vonzó alternatíva a piacon. Ha a mindössze 45 ezer forintos alapárhoz hozzátesszük a 20 dolláros szállítási költséget, még mindig bőven a riválisok árai alatt marad a Jolla készüléke.

Egy 7-8 colos táblagép formájában sok újat nem lehet kitalálni, ezért a Jolla is elsősorban az oprendszer különlegességére gyúr. Amellett, hogy a Sailfish 2.0 egyedi a tabletek között, abban is különleges, hogy semmiféle adatot nem gyűjt a felhasználókról, teljességgel nyílt a fejlesztők előtt, de a speciális, gesztus alapú vezérlési rendszere sem hétköznapi. A rendszer legnagyobb ereje a párhuzamosan futó appok fejlett kezelésében van, amit a MeeGo-t (ez a Sailfish elődje) használó Nokia N9 miatt már ismerős lehet.

Lehet kérni funkciókat

A hardveres feltételek kötöttek, a Jolla azonban be szeretné vonni a közösséget abba, hogy milyen plusz funkciókat kapjon a rendszer. Erre egy külön oldalt szenteltek, ahol a különböző funkciók, képességek iránti igényeket be lehet jelenteni és amelyik a legtöbb szavazatot kapja, az bekerül a végleges verzióba. Ugyanitt lehet szavazni arra is, hogy az első körös országokon kívül (az EU országai, Svájc, Norvégia, Oroszország, Kína, Hong Kong, India és az USA) hova szállítsanak még a tabletből.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.