A Spectre egyértelműen az Apple Macbook egyik nagy riválisa szeretne lenni.

A HP kínálatában találhatóak ugyan felsőkategóriás notebookok, ezeket a gépeket azonban nem elsősorban az extravagancia, illetve a luxus érzet jellemezte. A gyártó a Spectre modellel azonban egy olyan készüléket alkotott, amire a két fenti jelző könnyedén alkalmazható, az pedig már csak hab a tortán, hogy jelen állás szerint ez a világ legvékonyabb mobil számítógépe.

Vékony és elegáns

A vállalat a klasszikus felépítést választotta, azaz nincs leválasztható, vagy érintéssel vezérelhető kijelző, tablet mód, vagy bármilyen hibrid megoldás. A Spectre mindössze 10,4 mm vékony, amely jellemző leginkább az AAA típusú ceruzaelemek kiterjedésével írható le legjobban. Ehhez képest a szintén nem túl vaskos Apple MacBook 13,2 mm-es, ami azért is figyelemreméltó, mert ezen a szinten ennyit lefaragni a kiterjedésből technikai bravúrnak számít.

Az alumíniumból készült házat több helyen is magasfényű réz betétek díszítik, a fedlap kinyitása pedig rejtett zsanér mechanikával történik. A 13,3 colos IPS kijelző kapcsán sem szabadult el különösen a HP fantáziája, hiszen egy full HD felbontású, Gorilla Glass bevonattal ellátott panelről van szó, ami a széleken alig látható kávákkal rendelkezik.

A HP az ilyen formátumú gépekben általában használt Intel Core M helyett Core i5 és Core i7 processzorokkal kínálja a Spectre-t, attól függően, hogy a vásárló milyen konfigurációt választ. Az alap kiépítés a fentebb említett kijelző mellett 8 GB RAM-ot, illetve 256 GB tárhelyet tartalmaz, a gép tömege pedig szintén a kiépítéstől függően akár 1,1 kg is lehet.

Nem olcsó mulatság

A további tudnivalók közé sorolható, bár nem mellékes információ, hogy a hanghatásokért Bang & Olufsen sztereó hangszórók gondoskodnak, a külső eszközök csatlakoztatásához pedig három Type-C típusú USB port áll rendelkezésre (ebből kettő Thunderbolt kompatibilis). A rendkívül vékony kiépítés miatt a két részre tagolt akkumulátor a gép szinte teljes belsejét kitölti, a gyártó pedig azt ígéri, hogy ez a méret és kialakítás 9,5 órás üzemidőt biztosít a felhasználónak.

A HP Spectre forgalmazása április végén indul meg, az alapmodellhez 1170 amerikai dollárért lehet majd hozzájutni. Ez átszámítva kb. 320 ezer forintot jelent, de ez az összeg hazai környezetben egészen biztosan több lesz. Hogy mennyivel, azt egyelőre nem lehet tudni, azt azonban igen, hogy a notebook júliustól lesz elérhető a hazai piacon. A Spectre kap egy Pro 13 G1 elnevezésű kiadást is, amiről csak annyit árult el a HP, hogy kifejezetten vállalati vezetőknek és szakembereknek ajánlják.

Konzumer tech

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.