Az idei első negyedéves GDP-növekedés Európa sereghajtóivá tett minket, de szerencsére vannak szektorok, akik szembe tudnak menni a trenddel.

Nagyjából 58 milliárd forintot számláztak januártól március végéig a hazai online áruházak. Ez az összeg 14 százalékkal nagyobb, mint a tavalyi időszak eredménye. A növekedést immár az egyre több helyen elérhető, kedvező árú logisztikai pontok is fűtik - derül ki a GKI Digital és az Árukereső.hu közös felméréséből.

22 millió vásárlás

Tavaly több mint 22 milliószor vásároltunk a hazai webshopokban. Ennek kétharmadánál külső logisztikai szolgáltató végezte a csomag szállítását. A legnépszerűbb megoldás továbbra is a futárszolgálat, ám az ország különböző pontjain telepített felvevőhelyek súlya sem kevés, minden ötödik vásárló ide kéri a rendelését.

 

A kép kattintásra nagyítható


A korábbi évekkel ellentétben, 2015 során már nemcsak volumenében, hanem arányaiban is nőni tudott a hazai online kiskereskedelmet kiszolgáló logisztikai szektor. A csomagszám-emelkedésének hátterében többek között a vidéki vásárlók súlyának növekedése és a kézbesítési szolgáltatások sokszínűsége, kedvező ára állhat a kutatás készítői szerint.

Az egyes kézbesítési módok között a házhoz szállítás, valamint a fixpontos átvétel aránya nőtt leginkább. Előbbi az összes online rendelés 44, utóbbi pedig 21 százalékát teszi ki a vásárlások száma alapján.

Piaci hírek

Átfogó antitrösztvizsgálatot kapott Amerikában a Microsoft

Sajtóértesülések szerint az FTC már el is küldte kérdéseit a szoftveróriásnak, amelyek több üzletág működését érintik. A vizsgálat potenciálisan nagyon komoly következményekkel járhat.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.