A közösségi hálózat olyan partnerekkel állt össze, mint az Ericsson, a Samsung, a Nokia vagy a Qualcomm, hogy felgyorsítsa a mobil internetszolgáltatások elérhetőségének globális fejlődését.

Jelenleg nagyjából 2,7 milliárd ember, vagyis a lakosság harmada kapcsolódik az internetre világszerte, és az adaptáció mértéke éves szinten 9 százalék alatt van – olvasható a Facebook szerdai nyilatkozatában, amelyben a vállalat bejelenti az internet.org nevű kezdeményezés útnak indítását. A közlemény szerint a projekt célja az internet-hozzáférés gyors ütemű bővítése és a fejlődő régiók mielőbbi felzárkóztatása, ennek érdekében pedig a Facebook olyan technológiai partnerekkel társult, mint a Samsung, az Ericsson, a Nokia, a Qualcomm, a MediaTek és az Opera.
 


A közösségi hálózat üzemeltetője az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának jelentését idézi, amely szerint az internet elősegíti a gazdasági, társadalmi és politikai fejlődést, és egészében véve hozzájárul az emberiség haladásához. Természetesen a száz százalékos penetráció megközelítése a társulás résztvevőinek üzleti eredményéhez is hozzájárulna, azonban a megfogalmazott célokkal nem nehéz egyetérteni, amelyek a hozzáférés megfizethetővé tételére, az adatforgalom hatékonyabb kihasználására és a változásokat elősegítő üzleti modellek felkarolására irányulnak. A Facebook vezérigazgatója, Mark Zuckerberg a CNN friss riportjában ezzel kapcsolatban kifejti: a közösségi szolgáltatás már meglévő felhasználói összehasonlíthatatlanul tehetősebbek, mint azok a tömegek, amelyeket frissen vonnának be az online közösségbe.

Olcsóbban és hatékonyabban  A konkrét tervekről egyelőre nem sokat tudni, de a résztvevők olyan technológiák közös fejlesztését és bevezetését ígérik az internet.org keretei között, amelyek olcsóbbá tehetik a mobilnet használatát, illetve csökkentik a forgalmazás költségeit. Ez egyrészt a kedvezőbb árú és jobb minőségű készülékek gyártását jelenti, de vonatkozik a mobil operátorokkal való szoros együttműködésre is, akik nyilvánvalóan központi szerepet játszanak az ökoszisztéma jótékony megváltoztatására irányuló kezdeményezésekben.
 

Mozgóképes reklámok jöhetnek a Facebookra
A leggyorsabb netet Hongkongban érdemes keresni

A közlemény szerint fontos lenne az alkalmazások (mobil appok) adatigényének drámai csökkentésére, amit új tömörítési eljárásokkal, hálózati megoldásokkal, hatékony gyorsítótárazással és alkalmazás-keretrendszerek felállításával támogatnának. Mindehhez új, fenntartható üzleti modellekre és szolgáltatásokra, illetve utóbbiak lokalizálására is szükség lenne, ennek tesztelésében pedig a társulás ugyancsak vezető szerepet vállalna.

Ötletekből nincs hiány A világ népességének kétharmada a Google adatai szerint sem használja a világhálót, akik pedig igen, azok közül sokan rossz minőségű hálózaton kapcsolódnak a nethez. A vállalat ezen számtalan kísérlettel, legújabban például a sztratoszférában sodródó hőlégballonok segítségével változtatna, olyan területekre juttatva el az internetet, ahol ez korábban elképzelhetetlen volt. A júniusban bejelentett Project Loon rendszerének tesztelése Új-Zéland Canterbury régiójában indult el, egyelőre néhány tucat felhasználó bevonásával, de a Google keresi a következő, Új-Zélandhoz hasonló földrajzi szélességen fekvő területeket, ehhez pedig partnereket és tesztelőket toboroz.

Közösség & HR

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.