Persze csak akkor, ha ahogy ígérték, jövőre tényleg kapható lesz.

Forradalmi technológián dolgozik egy startup; ha összejön, örökre megváltoztatják a megjelenítést a mobil szegmensben. Leia nevű technológiájuk (vajon honnan a név?) a hagyományos, kétdimenziós kijelzők helyett elhozná a hologramos látványvilágot az okostelefonok körébe.

Hidrogén Egyes

Valószerűbb 3D-s látványvilágot és jobb textúrákat ígér a megjelenítőtechnológia, ami a tervek szerint a jövőre debütáló Hydrogen One telefon szériatartozéka lesz. A készülék mögött a csúcskategóriájú mozis kamerákat gyártó és fejlesztő Red áll. A vállalat pénteken jelentette be a Leiát, pontosabban azt, hogy egy startup már dolgozik az általuk elvárt szintű holografikus megjelenítésen.

A Red kameráit olyan nagy kasszasikerekben használták, mint a Galaxis Őrzőinek második része vagy a Mentőexpedíció (The Martian). Nem kizárt, hogy a vállalat speciális érdeklődési köre miatt a Hydrogen One – már ha egyáltalán gyártásba kerül – nem lesz tömegtermék. Ebben közrejátszik a tervezett ára is, bár az ezer dolláros árszintet a Samsung Galaxy S8 és a megjelenés küszöbén álló Apple iPhone tizedik generációja végül is emészthetővé tette a széles közönség számára.

Hydrogen One ára 1200 dollártól indulna, ez az árcédula az olcsóbb, alimínium vázas változatra kerülne. Az 5,7 inches képátlóval rendelkező, androidos készülékből azonban terveznek egy titán vázas modellt is, melyért mostani ismereteink szerint 1600 dollárt is kérhet majd a gyártó. Érdekesség, hogy maga a kijelző nem indokolná ezt az árszintet; a fejlesztő elárulta, hogy a technológia nem kerül sokat drágít a készüléken hagyományos kijelzőkhöz képest.

"Segítsen, Obi-Wan Kenobi, ön az egyetlen reményünk!"

Egyelőre nagy a titkolózás a Diffractive Lightfield Backlighting néven emlegetett eljárásról, ami persze szólhat a technológiai újdonság védelmének, de leplezheti a fejlesztés hoax voltát is. Mindazonáltal a francia Télématin műsorban adott interjújában a Leia Inc. alapító-vezérigazgatója, David Fattal azt állította, hogy a kijelző nanotechnológiás megoldásokat alkalmaz a háromdimenziós megjelenítés biztosításához. (Fattal egyébként a Stanfordon végzett fizikusként, és a Leia alapítása előtt több mint nyolc évet húzott le a HŐ Labsnál kutatóként.)
 

A Leia kijelzője különböző képet mutat az eltérő térbeli irányból nézők számára, vagyis a két szemünk nem egyforma vizuális információt kap. Ennek az eltérésnek köszönhetően alakul ki a mélységérzet; a kijelzőt körbejárva (vagy a telefont elforgatva) kvázi be lehet nézni a tárgyak mögé. Nem csak az elsőként látott oldalukat lehet megvizsgálni, hanem akár 360 fokban is megtekinthetők, szemléltette a technikát Fattal.

Emellett a megszokotthoz képest mások lesznek a textúrák is. A tárgyakról – emberi bőr, fémfelületek stb. - visszaverődő fény megjelenítése komoly fejlesztésen esett át, mondta a CEO. Ez teszi lehetővé a tárgyak valóságszerű látványának előállítását még kis méretben való megjelenítés esetén is.

És hogy mikor győződhet meg a termék forradalmi újdonságáról először a nagyközönség? A Hydrogen One alumínium és titán vázas modellje egyaránt 2018 elején debütál, de ennél többet, pontosabbat nem volt hajlandó elárulni a Red.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.