A megjelenést követő első héten több mint 12 millió felhasználó töltötte le az Office appokat az Apple alkalmazásáruházából. Kérdés, hányan fizettek értük.
Hirdetés
 

A Microsoft az iPhone-os Office tavalyi kiadása után a múlt héten közölte, hogy a szoftvercsomag elemeit az Apple táblagépein is elérhetővé tette. A Word, Excel, Power Point vagy OneNote alkalmazások letöltése ebben az esetben is ingyenes, mint ahogy a dokumentumok és prezentációk megtekintéséért sem kell fizetni. Ezeket az iPaden tárolt anyagok mellett az egyetlen integrált cloud szolgáltatásként rendelkezésre álló OneDrive-ról vagy SharePoint adatbázisból is be lehet tölteni, a szerkesztéshez azonban már Office 365 előfizetésre van szükség.

Töltik, mint a cukrot

A szoftvercég sokak szerint kockázatos utat választott, amikor az Office csomagot freemium konstrukcióban állította az iOS népszerű, gyakorlatilag ingyenes megoldásai (Google Docs, iWorks) mellé. Tegnap az is kiderült, hogy az első egy hétben több mint 12 millió felhasználó töltötte le az iPad-es Office appokat az Apple alkalmazásáruházából. Ugyanakkor arra a kérdésre, hogy ezek közül hányan döntöttek a 99 dollárnál kezdődő Office 365 előfizetés mellett, a Microsoft illetékesei ebben az esetben sem adtak választ.

Persze a 12 milliós villámrajt mindenképpen jó indikátor a közönség érdeklődését illetően, és igazolni látszik a Microsoft újkeletű törekvéseit, amelyek a konkurens mobileszközökön való jelenlét felépítését célozzák. Ebbe a sorba illeszkedik az a tegnapi bejelentés is, amelynek értelmében ingyenessé teszik a Windows-licenceket a 9 hüvelykesnél kisebb kijelzővel rendelkező mobil eszközökön, az OEM-gyártók pedig az Office 365 kedvezményes promóciójára is lehetőséget kapnak.

Lesznek még bizonyos dolgok, valamikor

A vállalat az iPhone-t és az androidos mobilokat már korábban célba vette az Office-szal, bár az iPad-es Office alkalmazások kapcsán az androidos tabletek egyelőre nem kerültek szóba. Amellett, hogy az új megjelenésekkel sok iPad-felhasználó régi kívánsága vált valóra, az olyan kifogások is rögtön felbukkantak, mint amilyen például a Dropbox-integráció vagy a nyomtatási lehetőségek hiánya. A Microsoftnál rendszeres frissítéseket és ezekkel új funkciókat ígérnek, de hogy pontosan miről lesz szó és mikor számíthatunk rá, azt nem határozták meg.

Piaci hírek

Egymillió dollár felett kerestek az etikus hekkerek, de a Teslához nem nyúltak

A hétvégén Berlinben rendezett kiberbiztonsági versenyen összesen 29 nulladik napi sebezhetőséget tártak fel. A legértékesebb törésért önmagában 150 ezer dollár járt.
 
Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.