Október 9-10-én Budapesten, a MOM Kulturális Központban gyűlnek össze az etikus hackerek.

Két nap alatt összesen harminc előadás és workshop várja azokat, akik jegyet váltottak az október 9-10-én a MOM Kulturális Központban sorra kerülő 12. Hacktivityre. Emellett lesz hackerverseny, lehet hardvereket hackelni, és pesze bulizni. A rendezvényre szeptember 15-éig még kedvezményesen lehet jegyet váltani.

FX lesz a keynote

Szakmai körökben FX-ként ismerik Felix Lindnert (a fenti képen), a Recurity Labs alapítóját. Lindner meglepetés előadással készül. A szervezők szerint azonban az izgalmas témát a szakértő szemléletmódja garantálja. FX szerint a hackelés végérvényesen megváltozott. Ma már egy kétes tartalmú USB kulcs is képes megváltoztatni nemzetközi politikai kapcsolatokat, vagy egyetlen, a biztonsági rések kihasználására alkalmas program (exploit) is sok tízezer dollárt érhet a világ katonai és bűnüldöző szerveinek, és egyes sebezhetőségeket egyre gyakrabban minősítenek kettős felhasználású technológiának, azaz fegyvernek.

Lindner tevékenysége nagyon kiterjedt. Közreműködött világcégek hálózatainak biztonságosabbá tételében, kutatta elterjedt hálózati eszközök és szoftverek sérülékenységeit és így tovább. Manapság elsősorban a jövő internetének biztonságosabbá tételén dolgozik. Foglalkozik többek között biztonságos nyelvek kidolgozásával és kritikus infrastruktúra stratégiai védelmével is.

Új technológiák terítéken

Budapestre jön Marina Krotofil, a European Network for Cyber Security szekértője. Az ukrán származású szakember, aki Harkovban kezdte egyetemi tanulmányait, és a Hamburgi Műszaki Egyetemen szerzett mesterfokozatot, a kibervédelem fizikai biztonsági kérdéseivel fogalalkozik. Előadásában egy vinil-acetát gyár példáján keresztül szemlélteti majd, milyen az, amikor egy vállalatot átfogó és megbénító, mégis rejtőzködő kibertámadás ér.

Itt lesz Axelle Apvrille, a Fortinet malware-kutatója. A francia szakember az okoseszközök biztonságát – pontosabban védtelenségét – mutatja be. Előadásában demonstrálja, hogyan lehet feltörni a Fitbit Flexet.

Lesz előadás a sandoxalapú malware-elemző technológiákról és az anti-APT rendszerekről. Balázs Zoltán, aki a DEFCON első magyar előadója volt (erről a Biztonságportálon olvashatnak vele interjút) az elemző környezetek detektálásához mutat be egy komplett eljárástgyűjteményt. Bencsáth Boldizsár azt mutatja be az antiAPT termékek példáján keresztül, hogy mennyi egyszerű módszerekkel verhetők át piacvezető biztonsági termékek.

Lesz szó természetesen a Hacking Teamről is: Marosi Attila a  a Hacking Team támadási platformját elemzi, Omer Coscun pedig pedig a Regin malware-család GSM hálózatokra specializált funkcióit járja körül.

Szombaton kerülnek sorrra az OWASP-tól (owasp.org) érkező előadók.Az alkalmazások biztonságával foglalkozó szakemberek vezető szakmai szervezetének Budapestre érkező tagjai többek között a biztonsági auditok fejlesztéséről, a biztonságos fejlesztést célzó tréningekről tart előadást.

Kisscsoportos hackelés

Az előadásokkal párhuzamosan Hello Workshopok várják a vállalkozó kedvűeket, akik szeretnék fejleszteni programelemző képességeiket, érdeklődnek a digitális nyomolvasás (forensics) iránt, vagy kíváncsiak arra, hogy miként használhatók ki egy-egy jól ismert protokoll kevésbé ismert lehetőségei.

A Larus étteremben a Deloitte szervez kerekasztal-beszélgetés IT-biztonság és az oktatás összefüggéseiről.

A budapesti hackerspace gyakorlati foglalkozásain tíz ingyenes belépőt is kiosztanak a szervezők. A programról a Hacktivity weboldalán és Facebook-oldalán is tájékozódhatnak.

Biztonság

Exkluzív hazai kutatás: CIO-szerep újraírva

Milyen volt, milyen ma és milyen lesz egy jó informatikai vezető? Erre kereste a választ a Budapesti Corvinus Egyetem CITO kutatócsoportja és a Bitport együttműködésében készült kutatás. Dr. Fehér Péter egyetemi docens, kutatásvezető írása.
 
Hirdetés

Az adatkezelés újragondolása 2026-ban: hogyan oldja meg a Synology DS sorozat a valós üzleti kihívásokat

2026-ban a vállalkozások minden eddiginél több adatot generálnak és használnak. Az előrelátó vállalatok ezért újraértékelik a megközelítésüket: mi lenne, ha a tárolás, a biztonsági mentés és az együttműködés egyetlen rendszerben kezelhető lenne?

Önmagukban a sikeres pilotprojektek nem kövezik ki a hosszútávon is jól működő AIaaS- és RPAaaS-használat útját. A szemléletváltáson kívül akad még pár dolog, amit figyelembe kell venni.

a melléklet támogatója a ONE Solutions

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.