A digitális technológiát képviselő e-megoldások nagy iramban nyernek teret az üzleti életben, hiszen számos előnnyel jár alkalmazásuk. (x)

Napjainkban egyre több cég vált a tradicionális papíralapú szerződésekről, jogi dokumentumokról elektronikus verzióra, melyet elektronikus aláírással lát el. A digitalizáció olyan tendencia, mely a cég vagy szervezet iparági besorolásától vagy akár méretétől függetlenül is alkalmazható, mivel jobb hatékonyságot, költségcsökkentést, egyszerűbb és gyorsabb munkafolyamatokat teremt.

A Microsec által készített és folyamatosan fejlesztett e-Szignó program, valamint az elektronikus aláírási megoldásaik dinamikusan fejlődtek az utóbbi években. Az asztali verziót követte a szerveroldali, majd a különböző webes és mobileszköz-alapú megoldás is.

Aláírás webes eszközökön: web-Szignó

A Microsec a legújabb aláírási technológiáit ötvözve létrehozta a web-Szignó megoldását. Egyszerűen telepíthető, és ezzel lehetővé teszi, hogy a vállalatok saját webes felületet hozzanak létre, melyen dolgozóik, ügyfeleik vagy beszállítóik elektronikus dokumentumokat írhatnak alá távolról, a saját aláíró kulcsukkal.

A web-Szignó a vállalati ügyviteli rendszerekhez egyszerűen, webes interfészen integrálható, az így a létrehozott, aláírt teljes joghatással bíró dokumentum (pl. szerződés, HR dokumentum, fuvarlevél, teljesítés igazolás) pedig akár automatikusan a vállalat ügyviteli rendszerébe küldhető. Az aláíráshoz használt aláíró kulcsok nem csak a számítógépen lévő szoftveres-, vagy a kártyán lévő kulcsok lehetnek, mert a web-Szignó támogatja a mobil eszközökön tárolt kulcsokkal történő aláírást is.

Ahhoz, hogy a web-Szignó program webes környezetben tudjon aláírást készíteni, a szintén a Microsec által fejlesztett MicroSigner aláírási technológiát is be kellett építeni az alkalmazásba, ugyanis a legtöbb webböngésző már tiltja az NPAPI (Netscape Plug-in Application Programming Interface) alapokra épülő kiegészítőket. Ennek a szigorításnak így áldozatául esett minden olyan webes aláírást megvalósító Java alapú beépülő modul (applet) is, mely az operációs rendszer tanúsítványtárát és erőforrásait használta. Az alternatív megoldásként létrehozott MicroSignerrel Active X és Java-mentes aláíró megoldás alakítható ki, lehetővé teszi távoli gépen tárolt dokumentumok aláírását a kliens oldalon elérhető kulccsal, a dokumentum mozgatása nélkül.

Rugalmasan használható, mégis biztonságos

Amiatt, hogy az aláíró különböző eszközökkel is tudja használni a web-Szignó megoldást, az aláíró kulcs, vagyis maga az elektronikus aláírás tárolására több lehetőség is biztosított. A standard aláíró chipkártyán és kártyaolvasón túl elérhető korszerűbb megoldást jelent az e-Szignó token, mely kombinációja az előbbi két eszköznek.

A mobileszközök gyors térnyerésével és bővülő felhasználási körével párhuzamosan lett kifejlesztve a PassBy[ME] Mobile ID technológia, mely segítségével a mobiltelefonon tárolt kulccsal távolról, irodai környezettől függetlenül írhatunk alá dokumentumokat. Így a web-Szignó, rugalmasságának köszönhetően, bármely elektronikus aláírási módot támogatja.

Az elektronikus aláírások biztonságáról az alkalmazott PKI technológia, a Microsec által hazánkban elsőként alkalmazott elliptikus görbén alapuló kriptográfiai megoldás gondoskodik. A német TÜViT akkreditációs testület által auditált technológia lehetővé teszi az RSA kódolásnál alacsonyabb bitszámú kulcs tárolását, így felgyorsítva az eszközön az elektronikus tanúsítványokkal végzendő műveleteket.

Több mint 30 évnyi bizonyíték

Az 1984-ben alapított Microsec hiteles elektronikus ügyintézést támogató megoldásokat fejleszt, és hazánkban elsőként eIDAS (a bizalmi szolgáltatásokról szóló EU rendelet) alapján minősített bizalmi szolgáltatást nyújt. Pontosan húsz éve foglalkozunk elektronikus aláírással és kiemelkedő szerepünk van az elektronikus aláíráshoz kapcsolódó műszaki szabványok kialakításában valamint aláíró szoftverek fejlesztésében.

További információ: [email protected] telefon: 06-1-505-4444

Biztonság

Összezuhantak a Meta részvényei, amikor kiderült, hogy az MI pénzbe kerül

Sokan próbáltak szabadulni a papíroktól, miután a vállalat lassulásra figyelmeztetett a mesterséges intelligencia fejlesztésével összefüggő, hosszabb távra szóló beruházásokra hivatkozva.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.