A vállalat MI alapú beszédértelmezéssel foglalkozó startupot vásárolt fel, amivel látványos technológiát és magasan jegyzett szakembereket is szerzett.

A Microsoft a héten jelentette be a Semantic Machines nevű, mesterséges intelligenciában utazó startup felvásárlását. A Semantic Machines csapatában olyan nevekkel találkozhatunk, mint az Apple Siri korábbi vezető kutatója, Larry Gillick, illetve a Google Assistant fejlesztésében is résztvevő Percy Liang. Az alig négy éve működő vállalkozás célja, hogy új generációs MI-beszédtechnológiával forradalmasítsa az ügyfélszolgálati folyamatokat és az otthoni automatizációt. A cégbe eddigi története során majdnem 21 millió dollárnyi befektetés áramlott, a mostani tranzakció értéke szokás szerint titokban maradt.

A kaliforniai Semantic Machines fejlesztései arra irányulnak, hogy kontextus alapú MI-támogatást biztosítson a chatbotoknak, ami a bejövő információ értelmezését és ennek a későbbi dialógus(ok)ban való felhasználását jelenti a beszéd szintetizálásának, a mély tanulásnak és a természetes nyelvek feldolgozásának eszközeivel. A Semantic Machines értelemszerűen a Microsoft versenyképességét erősíti majd az olyan megoldásokkal szemben, mint amilyen Amazon Alexa, az Apple Siri, a Google Assistant vagy a Samsung Bixby, legyen szó a megszerzett technológiákról vagy szakemberekről.

A VentureBeat a Microsoft AI and Research Group CTO-ját is szóra bírta a Semantic Machines későbbi szerepét illetően. David Ku a lap érdeklődésére elmondta, hogy egy speciális, az MI alapú beszédértelmezésére koncentráló kiválósági központot (centre of excellence) hoznak létre a kaliforniai Egyetemen, amely a legmagasabban jegyzett kutatókat csábítaná magához – ebben a tekintetben a Semantic Machines munkatársai önmagukban is elég erős névsort jelentenek. (A fenti csoportképet a Microsoft hivatalos blogjáról halásztuk.)

A központ együttműködik a Microsoft olyan intézményeivel, mint a Cortana Research részleg, a Melbourne-i Egyetemen idén februárban felállított Cortana Intelligence Institute, vagy a vállalat redmondi központjában dolgozó AI and Research Group.

Nem lesz szükség az előre lefektetett struktúrákra

A Semantic Machines csatlakozásának jelentősége abban áll, hogy az új technológiák integrációjával a fejlesztők nem csak az Azure Bot Service vagy a Microsoft Bot Framework segítségével hozhatnak létre chatfunkciókat és appokat, hanem lehetőségük lesz minták alapján tanítani is az alkalmazásokat. David Ku szerint ez egy új megközelítést jelent, ami jeletősen csökkenti majd a szükséges mérnöki munka mennyiségét, mivel a gépi tanulás eszközeivel, a tanulási folyamat "végponttól végpontig" (tehát a kiejtett szavaktól a válaszok nyomán végrehajtott feladatokig) terjedő feltérképezésével készülhetnek el a megfelelő és API-k.

A Microsoft azt tervezi, hogy a Semantic Machines technológiáját a Cortana mellett egy nagy csomó termékében alkalmazza, az Azure Bot Service, a Microsoft Cognitive Services és más, a vállalati ügyfeleket célzó beszédértelmező megoldások mellett. Ilyen lesz a kínai piacra fejlesztett közösségi Xiaoice chatbot is, amelyet egyébként nem sokkal a Google Duplex bemutatkozását követően demózott. A Xiaoice ugyan nem foglalt időpontot a fodrásznál vagy az étteremben, de bemutatta, hogy a kétoldalú beszélgetésekben a válaszok predikciójával milyen gyorsan tud reagálni, és még oylasmire is képes, hogy a beszélgetőpartner szavába vágjon, ha mondjuk figyelmeztetni akarja egy fontos körülményre:



 

Érdemes a Semantic Machines oldalát is átfésülni, ahol szemléltetik a startup technológiáinak lehetséges felhasználásait. Ezek szintén túlmennek az időpontfoglaláson és a hasonlóan kétoldalú, de lényegében rutinszerű kommunikáción: elvileg alkalmasak az olyan robotok fejlesztésére is, amelyek mondjuk el akarnak adni valamit a humán beszélgetőtársnak.

Cloud & big data

A Meta elintézné, hogy dinoszauruszok mászkáljanak minden osztályteremben

Még az ősszel megérkezhetnek az oktatási célú eszközök a Quest platformhoz, a gyártó pedig már azt magyarázza, hogy hatékonyabb virtuálisan bejárni egy múzeumot, mint ténylegesen elmenni oda.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.