A gyártó szakított eddigi gyakorlatával: a Raspberry Pi 400 ugyanis egy teljes értékű számítógép. Az alapkiszerelésben mindössze egy billentyűzetből álló modell 70 dollárba kerül.

A Raspberry Pi Fundationt egyetlen alaplapra sűrített, miniszámítógépként funkcionáló termékeiről ismerhették és kedvelhették meg a gépeken jellemzően hobbiprojekteket futtató rajongók. Az alapítvány azonban meglehetősen radikális lépésre szánta el magát, és egy teljes értékű, különösebb informatikai ismereteket sem igénylő modellt dobott piacra. Persze azért itt sem a kitaposott utat követi a gyártó.

A ZX Spectrum unokája

A Raspberry Pi 400 tulajdonképpen a nagyjából 40 éves múlttal bíró olyan ősszámítógépek kialakítására hajaz, mint amilyen például az ikonikus Sinclair ZX Spectrum volt. A mindössze 70 dollárról induló új gép szintén nem áll másból, mint egy billentyűzetből, amelyben minden létfontosságú alkatrészt elhelyeztek ahhoz, hogy akár egyszerűbb irodai munkára is hadra fogható PC-t kaphassunk pénzünkért.
 

 

Az új modell alapvetően a Raspberry Pi 4-re épül, de az ottani 1,5 GHz-es teljesítmény helyett 1,8-at csiholtak ki a nyolcmagos, 64-bites ARM Cortex-A72-es processzorból. Memóriafronton 4 gigányi LPDDR4-3200 DRAM-ot tud felvonultatni a modell. Természetesen a 400-as Raspberry Pi wifin, Bluetooth-on és Etherneten keresztül is csatlakoztatható a "világhoz".

A fullos változat a billentyűzet-számítógépen kívül tápegységet, egeret, HDMI-kábelt, a háttértár szerepét is betöltő SD-kártyát (rajta a Linux-alapú Raspberry Pi OS operációs rendszerrrel) valamint egy kézikönyvet tartalmaz. Ezért a csomagért viszont már mélyebbre kell nyúlni a zsebünkben. Na azért olyan mélyre nem, hiszen ez a változat is kijön 100 dollárból. Ehhez pedig elvileg tényleg csak egy működőképes monitort kell hozzárakni, hogy egy alap funkciókat ellátni képes számítógépet kapjunk.

Konzumer tech

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.