Folytatódik a Project Tango hadművelet, amihez hamarosan táblagépek is rendelkezésre állnak.

A Project Tango februári bejelentése nagyjából a semmiből érkezett, de már nagyon nem lepte meg a harcedzett sajtót, hiszen a Google az elmúlt időszakban így is elég meredek projektekkel kísérletezett. A jövőkutatás spektruma a robotok fejlesztésétől, a hőlégballonos internet terjesztéstől egészen az autókban való hatalomátvételig terjed, így a Project Tango ezekhez képest már nem is tűnik olyan nagy horderejű ötletnek.

Project Tango tabletre hangolva

Pedig az Advanced Technology and Projects Group által fémjelzett elképzelés nagyon is sokban változtathat a jövőnkön, amennyiben a kutatások sikerrel járnak. A The Wall Street Journal munkatársai most arról írnak, hogy tudomásuk szerint a projekt táblagépekkel folytatódik tovább, aminek keretein belül a Google 400 darab prototípust fog legyártatni. A következő hónapban elkészülő készülékek szintén különleges hardveres képességekkel fognak rendelkezni, hogy a Project Tango kísérletben részt vehessenek.

Ennek érdekében a 7 colos tabletek infravörös mélység érzékelőket, két darab hátlapi kamerát, és olyan különleges szoftvert kapnak, amely képessé teszi őket arra, hogy a pontos, három dimenziós felvételeket készítsenek az őket körülvevő világról, állítja a WSJ-nak nyilatkozó forrás. Ebből is kiderülhet, hogy a Project Tango kezdeményezés célja olyan készülékek megalkotása, amelyek alkalmasak 3D-ben feltérképezni a világot, olyan helyeket, területeket „megrajzolva” ezzel, amelyekre eddig nem volt lehetőség.

Képzeljük el például, hogy a speciális mobil segítségével hivatalok, bevásárlóközpontok, egyéb közcélú épületek belső elrendezését, alaprajzát lehetne térképbe vinni, ami óriási segítség lenne a látássérültek számára. A 3D objektumok alapján elkészített térképekkel így a világ szinte összes helyét digitalizálni lehetne, ami nagy segítség lenne a beltéri navigáció fejlesztésén, de valószínűleg a játékipar is sokat profitálhatna belőle.

Nagyon számítanak a fejlesztőkre

A februárban elindult program egy erre a célra fejlesztett, 4 megapixeles kamerával és egy azzal együttműködő infravörös érzékelővel felruházott mobillal indult, ami valós időben képes 3D-ben látni és rögzíteni a külvilágot.

A két projekt között egészen pontosan 3800 darabnyi differencia van, mivel a mobilból csak 200-at készített, majd osztott szét partnerei között a Google, a táblagépből azonban 4000 készül. A WSJ úgy tudja, hogy a tabletek a június végén esedékes fejlesztői konferenciára, az I/O-re el is készülnek, ahol a bejelentés mellett több szerencsés fejlesztő tesztelés céljából haza is vihet a készülékből.

Konzumer tech

Kína a "digitális embereket" is tornasorba állítja

Az illetékes szabályozó hatóság legújabb tervezete már stratégiai tudományos problémának minősíti az MI-személyiségek szabályozását, ahol a megfelelő irányítást nem biztosíthatják önmagukban a kialakulóban lévő iparági normák.
 
Az új technológiák alapjaiban írják át az alkalmazásbiztonság szabályait. Most hatványozottan igaz, hogy szárazon kell tartani a puskaport.

a melléklet támogatója a Clico

CIO kutatás

Merre tart a vállalati IT és annak irányítója?

Hiánypótló nagykép a hazai nagyvállalati informatikáról és az IT-vezetőkről: skillek, felelősségek, feladatkörök a múltban, a jelenben és a jövőben.

Töltse ki Ön is, hogy tisztábban lássa, hogyan építse vállalata IT-ját és saját karrierjét!

Az eredményeket május 8-án ismertetjük a 17. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.