A divatcég a Samsung virtuálisvalóság-sisakjával igyekszik kedvet csinálni a vásárláshoz.

A jelentősebb kereskedők között úttörő szerepet vállal a Tommy Hilfiger azzal, hogy fizikai boltjaiban a virtuális valóság technológiáját is igénybe veszi az érdeklődés felfokozására. Egy New York-i boltban lehet először kipróbálni a különleges promóciót, de a tervek szerint hamarosan a nagyobb európai üzleteket is felszerelhetik a sisakokkal.

Divatbemutató az első sorból

A divatcég még a héten üzembe állítja a Samsung Gear VR termékét használó virtuális mozit. A vásárlók az eszközt felvéve a Tommy Hilfiger őszi divatbemutatóján találhatják magukat, ráadásul természetesen a legjobb helyről, az első sorból szemlélve az eseményeket. A hét eleji sajtótájékoztatón részt vevők beszámolója szerint az élmény valóban nagyon közel van ahhoz, mintha ténylegesen ott ülne az ember a közönség között.

A menő eladásösztönző bemutatóhoz egy holland startup speciális 3D-s kameráját használták, amely 14 különleges lencsével rögzítette a divatshow-t. A WeMakeVR eszköze tökéletes, 360 fokos felvételt készít horizontálisan és vertikálisan is, amely egyáltalán nem tartalmaz vakfoltot. Így a reménybeli vásárló bármerre is fordítja fejét, a szeme előtt lévő kép valósághűen változik.

A Tommy Hilfiger vezérigazgatója, Daniel Grieder szerint ez az újítás olyanoknak is lehetőséget teremt a divatbemutatók világával testközelből megismerkedni, akik amúgy sosem mennének el személyesen egy ilyen eseményre. A tervek szerint a New York-i startot követően az üzletlánc a legjelentősebb egyesült államokbeli, illetve európai boltjaiban is bevezetik a virtuális nézelődést.

Sárkány ellen sárkányfű

A cégnél egyébként nem titkolják, hogy a jövőbemutató technológiával éppen a technológiai fejlődés miatt előnybe kerülő online boltokkal akarják felvenni a versenyt. A Grieder szerint az ilyen különlegességek segíthetnek abban, hogy sokaknak újra kedvük legyen betérni a fizikai üzletekbe ahelyett, hogy a számítógépen kattintgatva intéznék a vásárlást.

A Tommy Hilfiger első számú embere úgy látja, ma már a kiskereskedelemben nem az dönt, hogy négyzetméterre vetítve mekkora forgalmat tud generálni valaki, hanem az, hogy mekkora szórakoztatási faktort tud nyújtani ugyanezen a területen. Ha nincs különlegesség, újítás, akkor a vásárlások is elmaradnak, mert pusztán a tranzakciót gyorsan, kényelmesen, kockázat nélkül le lehet bonyolítani az interneten.

Piaci hírek

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.