Az Invigor Informatika Kft. kapta meg kizárólagos joggal a Violin Memory flash-alapú tárolóinak magyarországi forgalmazását.
A 2005-ben alapított Violin Memory nevű céget 2005-ben alapították flashmemória-alapú tárolórendszerek gyártására. Mivel egyik legfontosabb befektetője a Toshiba America, így a Toshiba flash chipjeinek fejlesztésére tudják építeni a tárolómegoldásaik fejlesztését. (A Toshiba mellett a Juniper Networks, valamint 2012-től az SAP Ventures is beszállt a cégbe.)

Gyorsabban, nagyobbat A Violin Memory tárolótömbjeit a kezdetektől flash memória köré építették. A memóriachipeket a Toshiba szállítja, minden mást a cég fejleszt. A táróló rendszerek – melyeknek jelenleg két sorozata van forgalomban – legfőbb erényeit a gyártó abban jelölte meg, hogy alacsonyabb a késleltetésük, nagyobb a sávszélességük és nagyobb IOPS-teljesítményük (másodpercenként elvégezhető Input/Output műveletek), mint a hagyományos diszkes rendszereké. Emellett rendkívül nagy megbízhatóságot ígérnek. Szintén nagy előnye, hogy – szemben az in-memory feldolgozással vagy appliance-megoldásokkal – egyszerűbb rendszerbe illeszteni Fibre Channel, Infiniband vagy iSCSI interfészen keresztül, valamint közvetlen PCIe felületű csatlakozást biztosít a szerverekhez.



A biztonságról egy sor technológia gondoskodik, például ECC (Error Correction Code) hibajavítás, CRC (Cyclic Redundancy Check) algoritmusok. A Violin Memory kifejlesztett egy speciális RAID rendszert is, a vRAID-et, amelynek a gyártó ígérete szerint 80%-so a hasznos kapacitása. Van lehetőség snapshot készítésére, aszinkron replikációra és titkosításra. A kapacitás jobb kihasználását deduplikációval és tömörítéssel támogatja a rendszer.

A tömbökhöz saját operációs rendszert is fejlesztettek. A vMOS (Violin Memory OS) webes felületen átfogó menedzsmentet biztosít a tömbökhöz, de van lehetőség parancssoros felület használatára is. A rendszer beilleszthető harmadik fél által szállított menedzsment rendszer alá. (A technikai részletekről itt is olvashatnak bővebben.)

Elsősorban nagyoknak A flashmemóriára épülő adattárolók minden paramétere arra utal, hogy elsősorban olyan nagyvállalatok alkalmazhatják hatékonyan, ahol nagy adatmennyiségeken kell gyors műveleteket elvégezni. Az itthon egyelőre gyerekcipőben járó big data megoldásokhoz is jó alapot nyűjthatnak a Violin Memory rendszerei. Nem véletlen, hogy a rendszerek hazai forgalmazást is olyan cég kezdte meg, amelynek elsősorban banki környezetben vannak tapasztalatai. A 2009-ben alapított Invigor Kft. elsősorban nagy teljesítményű szerverek és tárolók terén szerzett tapasztalatot az Oracle, a Hitachi, a HP és a Symantec partnereként. Főbb ügyfelei között van az OTP, a Budapest Bank, a MOL és a Magyar Parlament is.

Javulnak a félvezetőpiac idei kilátásai
Cápák és kishalak az adattárolásban

Microsoft: közelednek a választások, az oroszok is beindultak Amerikában

A szoftvercég szerint a külföldi befolyásolási kísérletek egyelőre lassabban bontakoznak ki, mint az előző két elnökválasztás idején, de az Ukrajnának nyújtott támogatás aláásása már javában zajlik.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.