A Lift Labs megvásárlásával újabb biotechnológiában utazó cég került a Google birodalmába.

Sok cég sokféle módon igyekszik a betegségekben szenvedő embereken segíteni, de csak kevesen jutnak olyan helyzetbe, hogy a Google figyelmét felkeltsék. A Lift Labs csapatának ezt sikerült, ami egyrészt az eddiginél valószínűleg sokkal nagyobb médiafigyelmet hozhat, másrészt a Google minden bizonnyal tovább fogja fejleszteni a cég kulcstermékét.

Jobbá teszi az életet

A Liftware nevű, Parkinson-kórban szenvedő betegeknek készült kanálról van szó, aminek nagyszerűsége nem véletlenül szúrhatott szemet a Google újdonságokat kereső részlegének. Az eszköz nyelében elhelyezett vibrációs motornak köszönhetően használója a kéz remegése ellenére is képes enni, ami óriási segítség a kórban szenvedőknek. A cég oldalán pontos részletek nem derülnek ki a technológiáról, de vélhetően arról van szó, hogy a rezgő motor ki tudja oltani a kéz remegését, stabilizálva ezzel az evőeszközt.

A Parkinson (degeneratív idegrendszeri betegség) egyik alaptünete az elsősorban és legerősebben végtagokon jelentkező nyugalmi remegés, ami miatt a beteg csak nagy nehézségek árán tud evőeszközökkel étkezni. A Lift Labs oldalán található videókból az derül ki, hogy a Liftware egy praktikus probléma megoldásán túl azért is nagy érték, mert a betegeknek végre nem arra kell figyelniük, hogy a leves a kanálban maradjon, hanem az étkezések alatti emberi kommunikációval is tudnak foglalkozni, az önbecsülés helyreállításáról és a jó közérzetről nem is beszélve.

Bármi kisülhet belőle

A Lift Labs a Google kísérleti projektekkel foglalkozó részlegénél folytatja a munkát, ez azonban nem érinti a termék értékesítését, ami ugyanúgy folytatódik, ahogy eddig. Az üzlet értékéről egyik fél sem közölt részleteket, és arról sem sok információ látott napvilágot, hogy a Google pontosan milyen célból szerezte meg a biotechnológiai megoldásokra specializálódott céget.

Azt maga a Lift Labs is sugallja, hogy mivel a készülék moduláris felépítésű, ezért a kanál helyére sok egyéb toldalékot is fel lehet helyezni, aminek továbbfejlesztésében nagy eséllyel a Google is aktívan a segítségükre lesz.

A medikai eszközökkel (pl. szenzorral ellátott kontaktlencse), kutatásokkal aktívan foglalkozó Google[x] figyelme azért is fordulhatott a Parkinsonnal összefüggő kutatásokra, mert Sergey Brin, a Google társalapítójának családjában többször előfordult már a kór, és 50 százalékos esély van arra, hogy a következő 20 évben az ő szervezetében megjelenjen ez a betegség.

Piaci hírek

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.