Hamarosan nyelveket sem kell tanulnunk? Ugyan még közel sem tökéletes, de nagyon meggyőző az amerikaiak fejlesztése.

Nem olcsón, 160 dollárért mérik a Google új fülhallgatóját. A vállalat Pixel Buds névre keresztelt eszköze azonban nem csupán egy fülbe helyezhető, vezetéknélküli hangkeltő eszköz, hanem valami olyasmit tud, amit a konkurensek nem.

Érintésérzékeny

A Pixel 2 és a Pixel 2 XL telefonok színskálájában – novembertől – elérhető fülhallgató nyílt, nem zajszűrő kialakítással bír, vagyis használata közben nem szűnnek meg létezni a környezet hangjai viselője számára. Tetején állítható méretű hurka egyfajta uszonyként viselkedik (lásd fenti képünkön), ami a fülhöz való biztonságos rögzítést teszi lehetővé.

Ellátták egy érintésérzékeny kezelőszervvel is. A jobb oldali fülesen keresztül így lehet a zenelejátszást vezérelni, hangerőt beállítani, hívásokat fogadni. Emellett előcsalható rajta keresztül a Google Assistant is – az amerikai keresőóriás saját mesterséges intelligenciája hanggal utasítható például zenelejátszásra, SMS-ek küldésére vagy GPS-jelek értelmezésére (sétaútvonalakat biztosíthat a digitális asszisztens a fülhallgatón keresztül). Dupla tapintásra a Google Assistant akár híreket is felolvashat az eszköz viselőjének.

Sajnálatos módon a Pixel Buds csupán nagyjából 5 órán keresztül képes működni egyetlen akkumulátortöltéssel. Ez ugyan a többi, hasonló eszközhöz képest nem rossz eredmény, de annyira nem is kiemelkedő. Vezetékes töltőjébe helyezve látható el energiával; az eszköz USB-C kapcsolaton keresztül csatlakoztatható. Azaz jó hozzá a telefon töltőjének kábele, elegendő csupán azt magával vinnie a felhasználónak az útra.

Itt a Bábel-hal?

És akkor jöjjön a nagy újítás: a Pixel Buds képes valós idejű fordításra a Google Translate használatával:

A bemutatón elhangzottak szerint oda-vissza működő dologról van szó. A fülhallgató hallja felhasználója hangját, és az általa mondottakat a Pixel telefon hangszóróján keresztül fordítja a beszélgetőpartnernek. A másik nyelven megszólalók által mondottak pedig – természetesen már lefordítva – a pixelhaverokon keresztül hallhatók.

Természetesen egyelőre még bőven vannak korlátjai a technológiának. Elsősorban a Google Translate képességei limitálják használatának lehetőségeit. A demón látottak, hallottak szerint a nagy nyelvekkel, alapvető beszélgetési szituációkban már megállja a helyét, de magyarul kifinomult értekezést Berlin hatvanas évekbeli csatornázási feladatairól dán ismerősünkkel még jó ideig nem fogunk tudni az idegen nyelv alapos ismerete nélkül.

A Galaxis útikalauz stopposoknak című Douglas Adams könyvből megismert Bábel-hal (Babel fish) működését tehát voltaképp már tudja imitálni az eszköz, de rengeteg fejlesztésre, gépi tanulásra van még szükség ahhoz, hogy ez a hétköznapi emberek által elvárt szintet elérje. Az irány azonban jó, és ennek a képességnek az ismeretében már nem is annyira sok az a 160 dollár az Air Buds-ért.

Cloud & big data

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.