Az Európai Unió Horizon 2020 programjának első két évében 15 millió euróval segítenék az ígéretes technológiai startupokat és a vállalkozói kedv javítását.

A következő hét év, a 2014-2020-as uniós költségvetési időszak kutatás-fejlesztési projektjeit támogató uniós pénzügyi keretből meghirdették az első 15 millió euróra szóló pályázati lehetőségeket, melyek kifejezetten az IKT szektor induló vállalkozásait támogatják – adta hírül közleményben az Európai Unió. Az összeg egyharmadát lehet arra fordítani, hogy elsősorban az infokommunikációs piac iránt érdeklődő főként egyetemi és főiskolai hallgatók vállalkozói kedvét serkentsék, azaz arra, hogy az érintettek túljussanak a ragyogó üzleti ötlet megvalósítását megtorpedózó félelmeken és akadályokon – fogalmaz a közlemény.  A pénzügyi alapra accelerátorok, inkubátor házakat működtetők, klaszterek és a vállalkozói közösség egyéb szereplői pályázhatnak.

A fennmaradó 10 millió euróból azokat támogatná Brüsszel, akik már felfedezték magukban a vállalkozói szellemet, és meg is alapították saját startup cégüket. A pályázati felhívás azokra fókuszál, akik a webes és a mobil technológiák használatát már üzleti modelljük központi részévé tették és hajlandóak ezekkel összefüggő újfajta szolgáltatásokkal megjelenni.  A szóban forgó összegre a startup ökoszisztéma szereplői pályázhatnak, beleértve a befektetőket az accelerátorokat, technológiai blogokat is.

Mindkét felhívás december 11-én jelent meg, a pályázók az ajánlataikat 2014. április 23-ig adhatják be. A potenciális ajánlattevők január folyamán külön szakmai szemináriumokon kaphatnak tippeket és tanácsokat a pályázattal kapcsolatban.

A Horizon 2020 program első két évének teljes keretösszege egyébként 15 milliárd euró, melyből többek között akadémiai alapkutatásokat, egészségügyi programokat, a digitális biztonság növelését, intelligens városok és közösségek kialakítását, az energiahatékonyság javítását és a mobilitás növelését segítik különböző pályázatokon keresztül.

Az érdeklődők a Horizon 2020 oldalán találnak tövábbi részleteket, a  Web Entrepreneurs Challenge programról pedig az Európai Digitális Agenda oldalán olvashatnak.
 

Mobilitás

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.