Öt éve hirdette meg első magyarországi felsőoktatást támogató ösztöndíj programját a Huawei Technologies Hungary. A távol-keleti cég tíz éve telepedett meg nálunk, és azóta öt területen (térségi logisztika és gyártás, viszáru, alkatrész és szerviz) is regionális központtá fejlődött – emelte ki Zheng Wei Feng (a fenti képen jobbra), a magyar leányvállalat vezérigazgatója. Magyarországon közvetlenül és közvetve kétezer főt foglalkoztat, itteni beruházásainak eddigi értéke eléri a félmilliárd dollárt. Ez az egyhatoda a kínai cégek által Magyarországon befektetett tőkének.
Bővül a támogatásba bevont intézmények köre
A Huawei az első magyarországi ösztöndíj program elindítása óta hozzávetőlegesen 200 millió forintot költött a hazai felsőoktatás támogatására: 71 fiatal távközlési, illetve infokommunikációs szakember továbbképzéséhez járult hozzá. A vállalat számos egyetemmel áll kapcsolatban, a lista idén várhatóan az Óbudai Egyetemmel bővülhet.
A támogatás kétféle programot is takar, az egyik a Seeds for the future elnevezésű nemzetközi gyakorlatorientált tehetséggondozó képzés, aminek során tíz egyetemi hallgató és egy oktató tanulmányozhatja idén nyáron két héten keresztül a legfejlettebb távközlési technológiákat, ezen belül a következő generációs – LTE és 5G – mobilhálózatokat a Pekingi Egyetemen és a Huawei negyvenezer főt foglalkoztató sencseni központjában. A tanulmányútra valamennyi hazai felsőoktatási intézményből pályázhatnak a távközlés iránt érdeklődő hallgatók, doktoranduszok és egyetemi oktatók. A 2015. május 31-ig beérkezett pályázatok elbírálásánál többek között a tanulmányi előmenetelt és eredményeket, az iparágban eddig szerzett tapasztalatokat, valamint a tudományos publikációkat veszik majd figyelembe.
Az elbírálásnál számítanak a kutatói többletfeladatok
A másik program keretében a Huawei folytatja A Holnap Innovatív Vezetői című egyetemi ösztöndíj programját, amelynek keretében a vállalat öt éven keresztül évente 15 diáknak nyújt anyagi támogatást a Budapesti Corvinus Egyetemmel és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel megkötött megállapodások alapján. A 2015/2016-os tanév ösztöndíjasainak pályáztatása már folyamatban van az egyetemek alapítványainak honlapjain keresztül. A díjazottakat tanulmányi osztályzataik, kutatói többletfeladataik, illetve elért eredményeik alapján választják ki. A támogatást elnyerő diákok egyszeri, kétezer dolláros hozzájárulást kapnak szakmai továbbképzésükhöz.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak