Bemutatkozott a Fire TV, a filmek, sorozatok, zenék streamelésére és játékok futtatására alkalmas média box.

Beérett a hosszú előkészítő munka gyümölcse és az Amazon elrukkolt azzal a készülékkel, amit már lassan évek óta vártunk tőle. A hazai (és összességében az európai) felhasználók számára talán nem lesz akkor jelentősége a Fire TV-nek, de az Amazon piaci pozíciója, bevételei szempontjából egy olyan kulcstermékről van szó, ami tovább erősítheti Jeff Bezos birodalmát.

Mindent bele, amink csak van

A Fire TV egy televízióra köthető set top box, ami számtalan forrásból és szolgáltatón át képes filmeket, sorozatokat, zenéket, és játékokat streamelni a felhasználó számára. A termékkategória egyáltalán nem új, több nagy szereplő van jelenleg is a piacon, de az Amazon fejlesztői éppen a Roku, az Apple TV és a Google Chromecast gyenge pontjait figyelembe véve alakította ki a Fire TV képességeit és árát.

A bemutatón a cég képviselői három olyan képességet emeltek ki, amiben a versenytársak gyengék, a Fire TV viszont erős. A keresés, a teljesítmény és a zárt ökoszisztéma. Az első problémakör megoldására egy olyan, Bluetooth kapcsolatot használó távirányítót adnak a néző kezébe, ami hang alapú keresést tesz lehetővé, hiszen mindenki tudja, mennyire frusztráló és lassú a TV képernyőjén megjelenő karakterek egyenkénti bevitele. A Fire TV távirányítója egy gomb megnyomása után mikrofonná alakul át, amibe csak be kell diktálni a keresett tartalom címét, de a rendszer képes műfaj, előadó, rendező alapján is keresni és alkalmazásokra, játékokra is vadászhatunk ezzel a módszerrel.

Semmi extra, mégis gyors

Az Amazon szerint a felhasználók első számú panaszai közé tartozik a streaming eszközök lassúsága. A Fire TV ezt úgy oldja meg, hogy erős hardvert pakolt össze és ezt nem a Chromecast, illetve a Roku által alkalmazott USB Stick formájában, hanem egy lapos, szögletes dobozban teszi. A kütyü így is kifejezetten kicsi, de már elegendő helyet ad egy négymagos processzornak, 2 GB RAM-nak, egy Adreno 320-as grafikai gyorsítónak, valamint egy WiFi és egy Bluetoth modulnak. A videótartalmakat 1080p felbontásban közvetíteni képes és a 7.1-es Dolby Digital Plus hanghatást támogató eszköz hátlapján egy HDMI, egy optikai audio kimenet és egy Ethernet csatlakozó található.

Szükséges pluszok

A harmadik figyelembe vett igényt, a zárt ökoszisztéma megnyitására azt az egyszerű megoldást találta Amazon, hogy szinte az össze létező tartalom szolgáltatót odaengedi a platformjára. A lista impozáns és szinte végtelen: az Amazon saját, kb. 200 ezer címet tartalmazó Instant Video szolgáltatás mellett elérhetők a Netflix, Prime Instant Video, Hulu Plus sorozatai és filmjei, de ott vannak az olyan, egy-egy témára fókuszáló, sport és egyéb hírekkel foglalkozó szolgáltatók, mint a Vevo, az NBA, az MLB.TV, a Disney Channel, vagy a WWE Network.

A Fire TV-hez használható kontroller: nem egy szépségdíjas termék

A fő képességek mellett olyan, kiegészítő funkciók is használhatók, mint a zenehallgatás (Music from Pandora, Amazon MP3, iHeartRadio), a különböző alkalmazások futtatása, és a játékok, amivel jelenleg egyik konkurens termék sem rendelkezik. A most elérhető címek egyelőre a mobilos játékok verziói, de az Amazon azt ígéri, hogy májusra több ezer közül lehet majd válogatni. A játékhoz egy kontrollert is meg lehet külön vásárolni (40 dollár), a játékok többsége is fizetős lesz, de a beígért 1,85 dolláros összeg nem tűnik túlzónak.

A Fire TV 100 dollárért már megrendelhető az Amazontól, ami reggelre át is vette az első helyzet az elektronikai termékek toplistáján.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.