Nem a készülékek elkobzásával, hanem egy speciális menedzsment szoftverrel regulázzák a koreai tanulókat.

A diákok mobilhasználati szokásai a világ minden területén megoldandó feladat elé állítják a szülőket és az oktatókat, a különbség „mindössze” abban van, hogy a fiatalokat milyen módszerekkel próbáljál leszedni a készülékekről. Akinek kiskorú gyereke van, az tisztában van azzal, hogy mennyire nehéz a mobilozás kordában tartása, a nevelési intézményekben pedig feltétlenül központi szabályozást igényel a jelenség.

Szigorúan ellenőrzött mobilok

A hazai iskolák vegyesen állnak hozzá a kérdéskörhöz, de az nagyjából mindenhol a házirend része, hogy órák alatt nem megengedett a mobilok használata. Dél-Koreában azonban tisztában vannak vele, hogy a tiltás, vagy a készülékek elkobzása nem vezet sehova, így egy teljesen új, technikai módszerrel igyekeznek kontrollt gyakorolni az iskolai mobilhasználat felett. A próbaüzem végéhez közeledő módszer lényege, hogy minden tanuló mobiljára egy menedzsment alkalmazást telepítenek, amit a tanárok távolról vezérelhetnek, és bizonyos funkciókat tilthatnak, illetve engedélyezhetnek.

Az iSmartKeeper segítségével a tanárok hat különböző módon állíthatják be a diákok mobiljait: a legszigorúbb fokozat csak segélyhívásokat engedélyez, amit a hanghívás, hívás és SMS, vagy bizonyos alkalmazások engedélyezése követ. A megoldás egyrészt megakadályozza, hogy óra alatt chateléssel, vagy játékkal foglalkozzanak a tanulók, ezzel együtt pedig garantálja, hogy az oktatási feladatokra is használt iSmartKeeper appon kívül mást ne lehessen elérni a gyerekek készülékein. A tanároknak lehetőségük van számítógépről vezérelni az alkalmazást, és azt is beállíthatják, hogy a szünetekben már oldódjon a szigor, és a különböző témájú órákra eltérő beállításokat aktiváljanak.

Forrás: The Verge

A rendszer a GPS geofencing képességét veszi igénybe, vagyis ahogy a gyerekek megérkeznek az iskolába, onnantól a telepített alkalmazás működésbe lép, ahogy azt a tanárok korábban beállították. Az app a szülőket is segíti, akiket egy olyan verzióval látnak el, ami otthon, a házi feladat megírása közben tilt le olyan funkciókat, amelyek a gyerekeket megakadályozná a feladatok elvégzésében.

Gyorsan meglettek a kiskapuk

A talán túl szigorúnak tűnő megoldás nem véletlenül Koreában kel életre elsőként, hiszen itt kiemelkedő az okostelefon ellátottság, és tulajdonképpen az összes iskolás gyerek rendelkezik mobillal. A teszteket Szöul 11 iskolájában végezték el, de ezen kívül a közelben lévő körzetek is részt vettek a kísérletben. A tapasztalatok meglehetősen vegyesek: több iskolában nem is próbálkoznak meg a rendszer éles bevezetésével, mert a gyerekek pillanatok alatt megtalálták az ellenszert.

Mivel az appnak egyelőre csak androidos verziója van (az LG és a Samsung dominanciája miatt óriási túlsúlyban vannak ezek a készülékek), a diákok egyszerűen rootolták, azaz „feltörték” a mobilokat és így könnyedén megszabadultak a kontrolltól. Máshol arról számoltak be, hogy a GPS alapú aktiválás nem működött pontosan, így az iskolából való távozás után egyes készülékek még órákig használhatatlanok maradtak. Sokan erősen kritizálják az eljárást, mivel a diákok jogainak megsértését látják az iSmartKeeper alkalmazásában. Ennek ellenére hamarosan érkezik az app iOS verziója és Gangwon tartomány 677 iskolájában hivatalosan is bevezetik a rendszert. 

Mobilitás

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.