A Kyocera kiszivárgott videójában zafír üveges mobilt gyötörnek meg, ami karc nélkül állja a strapát.

A Kyocera neve Magyarországon nem annyira ismert, ha mégis, akkor az elsősorban a hazánkban forgalmazott nyomtatói, illetve dokumentum kezelői megoldásai miatt van. A japán elektronikai vállalat természetesen egy sor egyéb termékkel is foglalkozik, amelyek között mobiltelefonok is megtalálhatók.

Nem lesz luxus többé?

Ezeken belül is elsősorban a strapabíró mobilokat fejlesztenek, így érthető, hogy a feltűnt videókon miért a nagy ellenállóságú zafírkristály üveg képességeit tesztelik éppen. A videó képkockáin jól kivehetően egy Kyocera feliratú házba illesztett zafír üveget karcolnak, ütnek, vágnak, és hasonlítják összes a következményeket egy normál, törésálló üveggel szemben. A karc és töréstesztek végén a zafírkristály üveg tökéletes állapotban van, míg a másik panel darabokra törik és pókhálósra karcolódik.

Amellett, hogy a videó látványosan szemlélteti a speciális üveg képességeit, arra is enged következtetni, hogy a Kyocera egy ilyen megjelenítővel szerelt mobil piacra dobására készül. A hírt a vállalat nem kommentálta, de a Cnet forrásai úgy tudják, hogy a felvételek valóban a gyártó laboratóriumában készültek és nagy valószínűséggel a közeljövőben érkezik egy ilyen kijelzővel szerelt, nagy eséllyel víz- és ütésálló készülék.

A zafírkristály használata az órák esetében megszokott, a mobilok piacán viszont csak az utóbbi időben kezdtek el foglalkozni ezzel az anyaggal. Kijelzőhöz még csak elvétve vetették be, ez alól a Motorola luxus készüléke, az Aura volt kivétel, ami nem csak az anyag, hanem a kerek (zafírkristály) kijelző miatt is különleges volt. Az Apple egy ideje ezzel az anyaggal fedi be a kamerák objektívjét, de ezt használja az iPhone 5s Touch ID érzékelőjénél is.

Az Apple is kacérkodik a zafírkristállyal

A pletykák szerint a készülőben lévő iPhone 6 kijelzője (de legalábbis az egyik a két modellből) zafírkristályból fog készülni, aminek a vásárlók biztosan örülni fognak, a Gorilla Glass képviselői azonban nem győzik bizonygatni, hogy mekkora hiba ezt az anyagot kijelzőként alkalmazni. A kijelzőket védő anyagot gyártó Corning vezetője, Tony Tripeny még márciusban sorolta fel a technológia hátrányait: a CEO szerint a zafírkristály tízszer olyan drága, mint az üveg, sokkal nehezebb is, nem kíméletes a környezettel, és 100-szor annyi energiára van szükség az előállításához, mint a hagyományos üveg esetében.

Az adu azonban csak ezután jött, mivel Tripeny szerint a zafírkristály üveg kevesebb fényt enged át,  ami az LCD megnövelt háttérvilágítását igényli, így az üveg használata kihat a mobil teljes felhasználói élményére is. A Gorilla Glass gyártója szerint a karcolódást valóban bírja a zafír, viszont szerintük a törésnek továbbra sem ellen jobban, mint pl. a Gorilla Glass (ennek bizonyítására egy külön oldalt is szentel a cég). A heves támadás könnyedén magyarázható a Corning félelmével azzal kapcsolatban, hogy elveszti egyik legfontosabb megrendelőjét, hiszen az iPhone-ok kijelzőjének védelmét eddig Corning biztosította.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.