A Kyocera neve Magyarországon nem annyira ismert, ha mégis, akkor az elsősorban a hazánkban forgalmazott nyomtatói, illetve dokumentum kezelői megoldásai miatt van. A japán elektronikai vállalat természetesen egy sor egyéb termékkel is foglalkozik, amelyek között mobiltelefonok is megtalálhatók.
Nem lesz luxus többé?
Ezeken belül is elsősorban a strapabíró mobilokat fejlesztenek, így érthető, hogy a feltűnt videókon miért a nagy ellenállóságú zafírkristály üveg képességeit tesztelik éppen. A videó képkockáin jól kivehetően egy Kyocera feliratú házba illesztett zafír üveget karcolnak, ütnek, vágnak, és hasonlítják összes a következményeket egy normál, törésálló üveggel szemben. A karc és töréstesztek végén a zafírkristály üveg tökéletes állapotban van, míg a másik panel darabokra törik és pókhálósra karcolódik.
Amellett, hogy a videó látványosan szemlélteti a speciális üveg képességeit, arra is enged következtetni, hogy a Kyocera egy ilyen megjelenítővel szerelt mobil piacra dobására készül. A hírt a vállalat nem kommentálta, de a Cnet forrásai úgy tudják, hogy a felvételek valóban a gyártó laboratóriumában készültek és nagy valószínűséggel a közeljövőben érkezik egy ilyen kijelzővel szerelt, nagy eséllyel víz- és ütésálló készülék.
A zafírkristály használata az órák esetében megszokott, a mobilok piacán viszont csak az utóbbi időben kezdtek el foglalkozni ezzel az anyaggal. Kijelzőhöz még csak elvétve vetették be, ez alól a Motorola luxus készüléke, az Aura volt kivétel, ami nem csak az anyag, hanem a kerek (zafírkristály) kijelző miatt is különleges volt. Az Apple egy ideje ezzel az anyaggal fedi be a kamerák objektívjét, de ezt használja az iPhone 5s Touch ID érzékelőjénél is.
Az Apple is kacérkodik a zafírkristállyal
A pletykák szerint a készülőben lévő iPhone 6 kijelzője (de legalábbis az egyik a két modellből) zafírkristályból fog készülni, aminek a vásárlók biztosan örülni fognak, a Gorilla Glass képviselői azonban nem győzik bizonygatni, hogy mekkora hiba ezt az anyagot kijelzőként alkalmazni. A kijelzőket védő anyagot gyártó Corning vezetője, Tony Tripeny még márciusban sorolta fel a technológia hátrányait: a CEO szerint a zafírkristály tízszer olyan drága, mint az üveg, sokkal nehezebb is, nem kíméletes a környezettel, és 100-szor annyi energiára van szükség az előállításához, mint a hagyományos üveg esetében.
Az adu azonban csak ezután jött, mivel Tripeny szerint a zafírkristály üveg kevesebb fényt enged át, ami az LCD megnövelt háttérvilágítását igényli, így az üveg használata kihat a mobil teljes felhasználói élményére is. A Gorilla Glass gyártója szerint a karcolódást valóban bírja a zafír, viszont szerintük a törésnek továbbra sem ellen jobban, mint pl. a Gorilla Glass (ennek bizonyítására egy külön oldalt is szentel a cég). A heves támadás könnyedén magyarázható a Corning félelmével azzal kapcsolatban, hogy elveszti egyik legfontosabb megrendelőjét, hiszen az iPhone-ok kijelzőjének védelmét eddig Corning biztosította.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak