A PayPal és az IND Group közösen fejlesztett egy új online fizetési módot, amely egyszerre mutatkozik be több piacon: e-mail cím alapján lehet majd pénzt átutalni. Lengyelországban már működik.
A hosszú számlaszámok használatának kiváltását oldotta meg az online banki technológiákat fejlesztő IND Group és a PayPal egy új fejlesztése. Az új módszer, melyet a fejlesztő részletes leírásában peer-to-peer kapcsolatnak nevez, a hagyományos online banki utalásánál jóval egyszerűbbé és gyorsabbá teszi az egyébként bonyolult és időigényes utalási folyamatot. Az ilyen módon történő utaláshoz nem kell PayPal-előfizetés, csakis internetbanki hozzáférés, és persze az utalás címzettjének az e-mail címe.

A PayPal-alapú alkalmazás bevezetéséhez a bankoktól sem igényel költséges fejlesztést – állítja az IND sajtóközleménye –; gyakorlatilag egy már meglévő, biztonságos szolgáltatást kell saját internetes felületükhöz illeszteni. Az alkalmazás azonban nem csak az e-mailben történő átutalást támogatja. Az ügyfelek létrehozhatnak vele PayPal számlát, bankszámlájukról feltölthetik PayPal-egyenlegüket, illetve utalhatnak is a PayPal-számlájukról a bankszámlájukra.



Az Alior Sync felülete: mostantól még szorosabb kapocs a PayPallal

Hagyományos felületen A folyamat továbbra is a hagyományos online banki felületen zajlik. Az ügyfél belép a felületre, kiválasztja a terhelni kívánt számlát, majd megadja a célt, ami jelen esetben egy e-mail cím. Ekkor a háttérben egy lényegében a PayPal rendszerében zajló tranzakció indul.

Ekkor az egyszerűbb eset az, ha az utalás címzettjének van az utalásban megadott e-mail címre regisztrált PayPal-fiókja. Oda megérkezik a pénz, ahonnan aztán a felhasználó azt tovább utalhatja a bankszámlájára. Az utalásról a címzett kap egy levelet is, amelyet valójában a PayPal küld, ám voltaképpen az a bank szerepel benne feladóként, amelyből az utalást indították.

Ha a címzettnek nincs PayPal-fiókja, annyiban bonyolódik a helyzet, hogy létre kell hoznia egyet. Ez ugyan csak pár lépés, de anélkül nem juthat a pénzhez.

A biztonságot a kétlépcsős azonosítás, valamint a PayPal megoldásai garantálják, melyek kiegészíthetők további elemekkel is, például további egyszeri jelszóval, QR-kódos azonosítással, vagy a tranzakció egyedi megjelölésével.

Egyelőre csak a lengyeleknél használható A szolgáltatás egyik fontos előfeltétele, hogy az a bank, ahonnan az utalást indítjuk, támogassa a rendszert. Ebből egyelőre csupán egy van: a lengyel AliorSync. Viszont ott sikeres – idézte a szolgáltatás elindításáról kiadott közlemény Vinnai Balázst, az IND Group vezérigazgatóját. Ugyanakkor a sikerben Ganna Yevtushenko, a PayPal üzletfejlesztési igazgatója is bízik, és úgy nyilatkozott, hogy szeretnék tovább terjeszteni a szolgáltatást Európában.

A közlemény magyarországi bevezetési tervekről még nem adott hírt, de kézenfekvő lehet, hogy elsősorban a nagy lakossági ügyfélkörrel rendelkező lépnek majd elsőként.

Magyar startup és a mobil fizetés forradalma
Elektronikus bankolás: új ellenfelek, új játékszabályok

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.