Rekordméretű érdeklődés kíséri az idei Cisco seregszemlét: a Bitport a helyszínről, Las Vegasból követi az eseményeket. Az első napon megtudhattuk, hogy a Cisco belső navigációja szerint elindult az újratervezés.
Nehéz azzal nyitni egy saját, éves konferenciát, hogy a szervezőnek saját bizonyítványát kell magyaráznia, a Cisco azonban még ezt is stílusosan teszi. A keynote előadásokban és a szekcióüléseken egyszer sem kerül szóba direkt módon az IT szaksajtó legfrissebb botránytémája, mely szerint a hálózati óriás 10 ezer fős leépítésről döntött. A kommunikáció újrarendeződésről, a gyökerekhez való visszatérésről, közvetlenebb és átláthatóbb működésről beszél - és ha rosszindulat nélkül gondolunk bele, akkor bizony teljesen jogosan. Úgy tűnik, a Cisco megrázza magát, és visszatér ahhoz, amihez a legjobban ért... aztán persze felturbózza kissé.



John Chambers a rendezvény megnyitóján

Vissza, kettes, padlógáz A karizmatikus elnök-vezérigazgató, John Chambers előadása nyitotta meg hivatalosan a 2011-es Cisco Live eseményt. A keynote-ra várva a látogatók és az újságírói, elemzői "páholy" egyaránt arról duruzsolt, vajon Chambers kitér-e a BusinessWeek által a rendezvény előtti napokban kiszivárogtatott leépítési hírekre. Furcsa lett volna persze, ha konkrét számokkal tarkított önvallomással indul a nagyszabású rendezvény, Chambers azonban tökéletesen irányította a mondanivaló ívét. Így végül "csont nélkül" ment át az üzenet: túl sok volt a felvásárlás és az oldalhajtás, de már tiszta a kép, és az újrarendeződő vállalat tudja, merre tart.

Chambers szerint egyrészt hihetetlenül leegyszerűsödik a Cisco szervezeti felépítése: az eddig szabadon burjánzó üzletágakat és csoportokat pár jól körülhatárolható divízióba rendezik, és megváltozik a földrajzi területi felosztás is. Másrészt a kevésbé jövedelmező üzletágak megszüntetésével illetve átalakításával öt jól körülhatárolható témakör köré csoportosulnak a fejlesztések: mindegyikük a jól bevált Cisco hagyományokra épül, viszont egyáltalán nem a régi módon.



Az előadásokat a megjelent 15 ezer látogató mellett 40 ezernél
is több online néző számára is folyamatosan közvetítik

Vissza a jövőbe A lista elején az alapvető hálózatok állnak, bár a Cisco meghatározása szerint ebbe a switchek és routerek mellé olyan kiegészítő szolgáltatások is belekerültek, mint a mobilitás és a biztonság. "A hálózatok jövője még mindig a switchekben és routerekben keresendő" - szögezte le Chambers, majd azt a tényt hangsúlyozta, hogy a vállalat ezen a téren évek óta gyakorlatilag változatlan, 70 százalék körüli piaci részesedést birtokol.

A második témakör az együttműködés: ennek egyik zászlóvivő megnyilvánulása a Cius tablet is, amely a bemutatók alapján egyre inkább meggyőzően bizonyítja, hogy több egy üzleti alkalmazásokkal megbolondított hagyományos táblagépnél. Egy élesben felépített esettanulmányban mutatták be, hogy egy Cius segítségével hogyan oldanak meg helyi és távoli problémákat egy ipari nagyvállalatnál, miközben szakértőkkel kommunikálnak, videós és szöveges segítséget kérnek, kiterjesztett valóság alapú elemző szoftvereket használnak, vagy épp eszközöket irányítanak.



Az egyik legelső bejelentés a teljesen megújított Catalyst 6500 sorozat

Harmadikként egy egybegyúrt kört kaptunk, az adatközpontok, virtualizáció és felhő alapú megoldások kerültek egy kalap alá, mégpedig azért, mert a fejlesztési irányok tekintetében a Cisco szerint kifejezetten összetartoznak.

A videó, a mozgóképes kommunikáció továbbra is külön fejlesztési terület marad: Chambers szerint továbbra is meggyőződése, hogy pár éven belül a videó szinte egyeduralkodóvá válik az internetes adatmasszán belül. Az idei elemzések szerint a teljes webes adatforgalom 51 százaléka videós tartalom, 2014-re pedig 91 százalékra ugorhat fel.

Az ötödik témakör az architektúrákat fogja össze: az üzletág célja, hogy a különféle hálózati eszközök, mobil megoldások, szoftverek és hardverek egységes kezelésével a felhasználók hatékonyabb rendszereket építhessenek és működtethessenek.

Hamarosan kapható a Cius tablet
Xerox-Cisco: együtt a felhő alapú nyomtatásért
Hogyan tegyük hatékonnyá a videókonferenciát?

A bizalom adott Az elmúlt napok negatív hírei ellenére úgy tűnik, az érdeklődés nem lanyhult és a jelen lévő meghívottak - látogatók, szakértők, partnerek és fejlesztők - pozitív hozzáállása sem csökkent. A tavalyihoz képest háromezerrel többen, összesen 15 ezren jöttek el a mostani Cisco Live-ra, amely virtuálisan is követhető: az élő videókat és filmes összeállításokat is kombináló megoldásra több mint negyvenezren voltak kíváncsiak már az első napon.



Az egyes területek vezetőivel közvetlen beszélgetésekre is folyamatos lehetőség van

A közvetlenebb szakmai beszélgetések alatt is érezhető volt, hogy a Cisco cseppet sem visszalépésként tekint a mostani átalakításokra. Az átláthatóbb működés, a jopbban tervezhető pénzügyek és a felhasználókkal létrehozható közvetlenebb kapcsolat Padmasree Warrior alelnök előadása szerint is a megfelelő út: a technológiai fejlesztésekért felelős vezető kiemelte, hogy továbbra is minden versenytársnál nagyobb arányban fordítják bevételeik egy részét kutatásra és fejlesztésre, a legutóbbi üzleti évben ez összesen 5,3 milliárd dollárt tett ki.

Guido Jouret, a Cisco új fejlesztésekért felelős igazgatója szerint is folyamatosan dolgoznak az új lehetőségek feltárásán és "nevelgetésén": belső programok és a partnerek által javasolt ötletek megvalósítása egyaránt fontos a vállalat számára. A legnagyobb ilyen sikertörténet a Telepresence: a videókonferencia rendszer szintén egy belső ötletből változott kísérleti projektté, mára pedig a Cisco egyik meghatározó üzletévé nőtte ki magát.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.