Az elmúlt hetekben kipattant híreket teljesen aláásva új információk bukkantak fel a Skype felvásárlásával kapcsolatban. Ezek szerint a nyertes nem a Facebook és nem is a Google, hanem a Microsoft, és állítólag már napokon belül végbemegy az ügylet. (Update: időközben a Microsoft hivatalosan is bejelentette a felvásárlást)
A korábbi híreszteléseket a Reuters cikke indította el, ahol két bennfentes információira hivatkozva részletezik, hogy a Facebook és a Google is erőteljesen csapja a szelet a VoIP telefonálás úttörőjének. A Wall Street Journal friss információi azonban teljesen mást állítanak.


Felsrófolt összegek A legelső hír szerint a Microsoft hétmilliárd dollár feletti összegért vásárolná meg a Skype-ot, amely segíthetne a konzumer piacon még erősebbé tenni a redmondi vállalat jelenlétét. A Bloomberg pár perccel későbbi cikke már akár 8,5 milliárdos vételárat is lehetségesnek tart. Bármelyik összeg bizonyul is valósnak, ha tényleg létrejön az üzlet, a Microsoft legnagyobb értékű bevásárlásáról beszélhetünk: Redmondban eddig hatmilliárd dollár volt a legmagasabb akvizíciós összeg, amelyet az AQuantive 2007-es megvásárlásakor fizettek ki.

Win-win szituáció A Skype-nak mindenesetre valóban egyfajta felturbózást jelenthetne, ha egy nagyobb rendszer keretében működne, mivel az elismert márkanév mögött üzletileg nincs minden rendben. A tavalyi évben erősen csökkent a nyereségük, és folyamatos problémát jelent az ingyenes felhasználók átcsábítása a fizetős szolgáltatásokra.

Google kontra Facebook: harc a Skype-ért
Bobsled: telefonáljunk Facebookon
Kifecsegi titkainkat a Skype

A Microsoftnál szintén jól jöhet a VoIP szolgáltatás: Steve Ballmer többször megfogalmazta már, hogy az online üzletágon belül jelentős átalakításokat tervez. A redmondi vállalat legfontosabb problémája ezen a téren, hogy mind a webes hirdetések, mind pedig a keresés tekintetében elmaradnak a Google eredményeitől.

Egyelőre egyik forrás sem tudott hivatalos kommentárt kicsikarni az érintett vállalatoktól, de mindenhol szerepel az a megjegyzés, hogy az üzletet napokon belül véglegesíthetik. Az AllThingsDigital már azt is bejelentette, hogy tudomásuk szerint meg is történt a megállapodás, és a két vállalat magyar idő szerint délután 2 órakor ad ki hivatalos közleményt.

Update: Magyar idő szerint 14 órakor végül a Microsoft hivatalosan is bejelentette a felvásárlás tényét, a Skype valóban 8,5 milliárdnyi készpénzért kerül át a redmondi vállalathoz. A szolgáltatás az Xbox, Kinect, Xbox Live, Windows Phone 7, Lync és Outlook részeként jelenik majd meg, de állítólag továbbra is támogatják majd a Skype nem-windowsos formáit is.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.