A vállalat vezetői már 2011-ben is annyira tartottak a Samsungtól, hogy távol maradtak a Google rendszerére épülő ökoszisztémától, amire utóbb valóban rátelepedett a dél-koreai óriás.
Hirdetés
 
A Guardian brit kiadása egy európai újságírók számára rendezett kerekasztal-beszélgetésről számolt be, amelyen Stephen Elop, a Nokia vezérigazgatója egyebek mellett a vállalat két évvel ezelőtti elhatározására, vagyis a Microsoft mobil operációs rendszerével való összebútorozásra is kitért. A lap a Google egyik vezetőjének elhíresült Twitter-bejegyzését is idézi ("két pulykából nem lesz sas"), hozzátéve, hogy a Nokia választását természetesen az eredmények minősítik majd. Ettől függetlenül érdekes lehet megtudni, hogy 2011-ben mire alapozta stratégiáját a finn mobilgyártó.





"Nagyon elégedett vagyok a döntéssel" – idézi a Guardian írása a Nokia vezetőjét. "Néhány évvel ezelőtt az nyugtalanított minket, hogy egy bizonyos hardvergyártó jó eséllyel beállíthat majd és átveheti az uralmat az Android fölött. Gyanakodtunk rá, hogy ki lehet ez, figyelembe véve az illető erőforrásait és vertikális integrációját, sőt azzal is tisztában voltunk, hogy mi eléggé későn határoztuk volna el magunkat. Már akkor is sokan nyüzsögtek ezen a piacon. Hogyha megvizsgáljuk a mai androidos ökoszisztémát, rengeteg gyártó készít kiváló eszközöket, de van köztük egy, aki tényleg domináns szereplővé vált."

Elop a beszélgetés során kitért az operátorok szerepére is, akik – különösen az Egyesült Államokban – megkerülhetetlenek, ami a készülékek a fogyasztókhoz való eljuttatását illeti. A tárgyalások során a Nokia mindig azt hansúlyozza, hogy az Apple és a Samsung-Android párosítás mellett egy harmadik lehetőséget kínál, amit Elop szerint a szolgáltatók is egyre fontosabbnak tartanak.

Küzdelem a harmadik helyért  A vállalat vezetője elismerte, hogy a kihívó szerepében nehéz feladat előtt állnak, elsősorban a hitelesség újbóli felépítése miatt, azonban a Windows Phone-t máig jó választásnak tartja, figyelembe véve a többi androidos gyártó jelenlegi helyzetét. A tajvani HTC tiszta nyeresége például éves összehasonlításban 98 százalékkal csökkent 2013 első negyedévére, részesedése pedig 2010 óta a felére eset vissza a az okostelefonok területén, sőt tavaly már az első öt gyártó közül is kiesett az IDC adatai alapján.

Százmilliókat költenek az új Motorolára
Ezzel a mobillal arathat az LG – videó!

Hogy a Nokiának mennyire sikerült megkapaszkodnia az okostelefon-piac dobogójának legalsó fokán, az a társaság csütörtökre várt negyedéves jelentéséből derül ki. A BlackBerry a június 1-jével zárt pénzügyi időszakban a vártnál kevesebb, körülbelül 6,8 millió telefont szállított, míg az elemzői várakozások szerint a finnek 7-8 milliós darabszámot villantanak majd. Ugyanakkor a BlackBerry 75 milliós előfizetői táborával szemben a Windows Phone-os eszközökből még mindig csak nagyjából 30 millió működik vilgszerte.

Zuhanva cserélgetik a legértékesebb cég címét az amerikai techóriások

Az Apple szabadesésének köszönhetően ismét a Microsoft a világ légértékesebb vállalata. A helyzet fonákságát jól mutatja, hogy idén az utóbbi is 15 százalékot vesztett értékéből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.